Chory wysokiego ryzyka sercowo-naczyniowego w różnych dekadach życia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Chory wysokiego ryzyka sercowo-naczyniowego w różnych dekadach życia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Via Medica

Tytuł: Chory wysokiego ryzyka sercowo-naczyniowego w różnych dekadach życia

Autor: praca zbiorowa

Wydanie: 1

Rok: 2012

Format: 16.5x24.0cm

Stron: 294

ISBN: 9788375994896

Oddawana do Państwa rąk monografia ma na celu przedstawienie istotnych z klinicznego punktu widzenia zagadnień dotyczących postępowania u chorych wysokiego ryzyka sercowo-naczyniowego z cukrzycą i zaburzeniami lipidowymi oraz z nadciśnieniem tętniczym i chorobą wieńcową.

Książka została podzielona na trzy części, które odzwierciedlają kolejne dekady życia:chorego w wieku średnim ze świeżo rozpoznanym nadciśnieniem tętniczym i licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego, sześćdziesięcioletniego chorego ze świeżo rozpoznaną cukrzycą i chorobą wieńcową oraz chorego w wieku podeszłym z cukrzycą i nadciśnieniem tętniczym po przebytym ostrym zespole wieńcowym. Każdą z trzech części poprzedza krótki przypadek kliniczny będący podsumowaniem problemów często spotykanych w codziennej praktyce w danej dekadzie życia u chorych wysokiego ryzyka sercowo-naczyniowego.

Wyrażamy nadzieję, że oddawana do rąk czytelników monografia, przedstawiająca punkty widzenia m.in. diabetologa, kardiologa, hipertensjologa i lipidologa, będzie pomocna w podejmowaniu niekiedy niełatwych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych.