✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Choroby wewnętrzne. Seria na Dyżurze I. Schneider, S. Krautzig red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Choroby wewnętrzne. Seria na Dyżurze

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Choroby wewnętrzne. Seria na Dyżurze

Autor : I. Schneider, S. Krautzig

Redaktor : red.

Stron : 184

ISBN : 978-83-7609-184-6

Rok wydania : 2009

Wydanie : I

Oprawa : broszurowa (spirala)

Format : 115x185 mm

Publikacja ta jest przede wszystkim podręcznikiem postępowania z chorym, u którego występują ostre zespoły chorobowe i stany zagrożenia życia. Jest to kompendium wiedzy oparte na aktualnych standardach diagnostycznych i terapeutyczncyh. Przejrzyste opracowanie poszczególnych zagadnień sprawia, że możliwe jest łatwe i szybkie korzystanie z zawartych w niej treści. Zamieszczono tu najważniejsze normy i parametry, zasady wstępnego badania fizykalnego, wzory i przeliczniki; uwzględnione zostały diagnostyka różnicowa, praktyczne wskazówki i badania przyrządowe, a także farmakoterapia poszczególnych stanów chorobowych. Podręcznik jest ilustrowany licznymi tabelami i rycinami wraz ze schematami postępowania.
Czytelnik znajdzie tu wszystkie najważniejsze informacje przydatne w codziennej praktyce, zwłaszcza na ostrym dyżurze. Książka spełnia większość oczekiwań lekarza, a możliwość szybkiego wykorzystania zawartych w niej informacji w sytuacjach wymagających natychmiastowego działania diagnostyczno-terapeutycznego jest jej dużą zaletą.
 

Spis treści :
1. Normy i normogramy
2. Leczenie stanów zagrożenia życia
3. Wstępne badanie fizykalne pacjenta
4. Wzory i przeliczniki
5. Rozpoznanie różnicowe
6. Wskazówki praktyczne i badania przyrządowe
7. Diagnostyka i leczenie najczęstszych chorób
8. Farmakoterapia