✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Choroby wewnętrzne. Seria na Dyżurze I. Schneider, S. Krautzig red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Choroby wewnętrzne. Seria na Dyżurze

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Stara Cena: 62,00 złCena: 53,94 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł : Choroby wewnętrzne. Seria na Dyżurze

  Autor : I. Schneider, S. Krautzig

  Redaktor : red.

  Stron : 184

  ISBN : 978-83-7609-184-6

  Rok wydania : 2009

  Wydanie : I

  Oprawa : broszurowa (spirala)

  Format : 115x185 mm

  Publikacja ta jest przede wszystkim podręcznikiem postępowania z chorym, u którego występują ostre zespoły chorobowe i stany zagrożenia życia. Jest to kompendium wiedzy oparte na aktualnych standardach diagnostycznych i terapeutyczncyh. Przejrzyste opracowanie poszczególnych zagadnień sprawia, że możliwe jest łatwe i szybkie korzystanie z zawartych w niej treści. Zamieszczono tu najważniejsze normy i parametry, zasady wstępnego badania fizykalnego, wzory i przeliczniki; uwzględnione zostały diagnostyka różnicowa, praktyczne wskazówki i badania przyrządowe, a także farmakoterapia poszczególnych stanów chorobowych. Podręcznik jest ilustrowany licznymi tabelami i rycinami wraz ze schematami postępowania.
  Czytelnik znajdzie tu wszystkie najważniejsze informacje przydatne w codziennej praktyce, zwłaszcza na ostrym dyżurze. Książka spełnia większość oczekiwań lekarza, a możliwość szybkiego wykorzystania zawartych w niej informacji w sytuacjach wymagających natychmiastowego działania diagnostyczno-terapeutycznego jest jej dużą zaletą.
   

  Spis treści :
  1. Normy i normogramy
  2. Leczenie stanów zagrożenia życia
  3. Wstępne badanie fizykalne pacjenta
  4. Wzory i przeliczniki
  5. Rozpoznanie różnicowe
  6. Wskazówki praktyczne i badania przyrządowe
  7. Diagnostyka i leczenie najczęstszych chorób
  8. Farmakoterapia