Choroby układu oddechowego w praktyce lekarza opieki podstawowej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Choroby układu oddechowego w praktyce lekarza opieki podstawowej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wolters Kluwer

Tytuł: Choroby układu oddechowego w praktyce lekarza opieki podstawowej

Rok: 2010

Format: 17.0x25.0cm

Stron: 512

ISBN: 9788326400940

Choroby układu oddechowego na całym świecie stanowią jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych, są najczęstszą przyczyną wizyt w ambulatorium i hospitalizacji.

Według danych WHO na choroby układu oddechowego umiera rocznie na świecie ponad 10 mln osób, co stanowi blisko 20% wszystkich zgonów. W ciągu najbliższych kilkunastu lat liczba ta przekroczy 12 mln. W Polsce z powodu chorób układu oddechowego umiera rocznie ponad 15 tys. osób. Rozwój cywilizacji, uprzemysłowienie przyczyniają się do postępującego zanieczyszczenia środowiska, w którym żyjemy, coraz więcej znajduje się w nim szkodliwych cząsteczek i drobnoustrojów, które dostają się podczas każdego oddechu do naszego organizmu, a to sprzyja rozwojowi chorób układu oddechowego.
Podręcznik w kompleksowy sposób omawia różnorodne aspekty chorób układu oddechowego. Czytelnik znajdzie tu nie tylko dane na temat poszczególnych jednostek chorobowych, lecz także wybrane zagadnienia dotyczące rozwoju układu oddechowego, metod diagnostycznych oraz leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego.