✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Choroby płuc. Diagnostyka i terapia M.G. Khan, J.P. Lynch red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Choroby płuc. Diagnostyka i terapia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Choroby płuc. Diagnostyka i terapia

Autor : M.G. Khan, J.P. Lynch

Redaktor : red.

Stron : 666

ISBN : 978-83-85842-04-0

Rok wydania : 2000

Wydanie : I

Oprawa : broszurowa

Format : 170 x2 40

   Choroby płuc to podręcznik przeznaczony dla internistów, lekarzy rodzinnych, studentów starszych lat oraz stażystów na oddziałach chorób wewnętrznych i pneumonologii; może przydać się w pracy także pielęgniarkom pracującym w ośrodkach intensywnej opieki.
   Autorzy koncentrują się na istotnych problemach patofizjologii, diagnostyki i terapii; książka zawiera wiedzę niezbędną do zdania egzaminów specjalizacyjnych w zakresie chorób wewnętrznych i pneumonologii. Szerzej niż w innych książkach omówiono w niej badania czynnościowe układu oddechowego, diagnostykę i leczenie chorób opłucnej, ARDS, zaburzenia kwasowo-zasadowe astmy oskrzelowej i restrykcyjne choroby płuc. Bardzo szczegółowe są rozdziały dotyczące gruźlicy, pneumonii bakteryjnej, grzybiczej i wirusowej. Rozdział poświęcony interpretacji zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej zawiera 120 diagramów ilustrujących różnorakie choroby płuc.