Choroby oczu u dzieci. Kompendium diagnostyki i terapii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Choroby oczu u dzieci. Kompendium diagnostyki i terapii

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Górnicki Wydawnictwo Medyczne

Tytuł: Choroby oczu u dzieci. Kompendium diagnostyki i terapii

Autor: Anna Barć, Anna Turno-Kręcicka, Jacek J. Kański

Wydanie: 2002r.

ISBN: 83-914882-4-1

Format: 216 x 280 mm.

Ilość stron: 380 stron.

Oprawa: twarda.

Okulistyka dziecięca wymaga szczególnej umiejętności nawiązywania kontaktu i wzbudzania zaufania małego pacjenta, a w świetle faktu, iż podmiotem zainteresowania jest dziecko, także specjalnego zaangażowania oraz odpowiedzialności za funkcję jego widzenia - teraz i w przyszłości. Wszystkie te zadania są łatwiejsze do realizacji dla lekarza, który swoje doświadczenie buduje na solidnych podstawach współczesnej wiedzy medycznej.

Takie właśnie solidne podsawty okulistyki dziecięcej dostarcza ksiązka Anny Turno-Kręcickiej, Anny Barć i Jacka J. Kańskiego. Autorzy opracowali ją rzetelnie i nowocześnie, wykorzystując w pełni wiedze na temat tej dziedziny okulistyki zawartą we współczesnym piśmiennictwie śwaitowym. Pozwoliło to na stworzenia dzieła o wysokim poziomie marytorycznym, obejmującego całość złożonej problematyki okulistyki wieku rozwojowego.

Autorzy dołożyli także starań, aby zapewnić książce wysokie walory dydaktyczne i edytorskie.

Sądzę, że książka "Choroby oczu u dzieci" zostanie przyjęta z dużym zadowoleniem zarówno w środowisku okulistycznym, jak i wśród przedsatwicieli innych dyscyplin medycznych zajmujących się medycyną wieku rozwojowego.

prof. dr hab. Hanna Niżankowska