✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Choroby alergiczne psów P. Prelaud red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Choroby alergiczne psów

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Stara Cena: 74,00 złCena: 64,38 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt

 • Tytuł : Choroby alergiczne psów
  Autor : P. Prelaud
  Stron : 200
  ISBN : 978-83-7609-131-0
  Rok wydania : 2010
  Wydanie : I
  Oprawa : broszurowa
  Format : 135x210 mm

  Alergie to jeden z podstawowych powodów wizyt w gabinecie weterynaryjnym. Szybki rozwój wiedzy z zakresu immunologii przyczynił się do lepszego poznania patogenezy tego rodzaju chorób, a także do powstania nowoczesnych metod ich leczenia. Choroby alergiczne psów to pozycja, która powinna się znaleźć w każdym gabinecie weterynaryjnym. Książka została podzielona na rozdziały według najważniejszych grup alergenów. Czytelnik znajdzie tutaj między innymi wiadomości dotyczące takich chorób, jak atopowe zapalenie skóry, polekowe reakcje uczuleniowe lub wywołane przez ukąszenia owadów, alergie pokarmowe i kontaktowe. Istotne miejsce zajmują również informacje dotyczące diagnostyki alergologicznej i sposobów odczulania. Liczne zdjęcia i tabele zawarte w podręczniku są znakomitym uzupełnieniem jego treści.
  Jest to pozycja niezbędna dla studentów i lekarzy weterynarii, dostarcza im bowiem aktualnych informacji koniecznych do diagnozowania i leczenia chorób alergicznych u psów.

  Spis treści :
  1. Wstęp i historia
  2. Immunologia i nadwrażliwość: zagadnienia podstawowe
  3. Metody badań: testy alergiczne
  4. Alergie na alergeny wziewne
  5. Alergie na pasożyty i owady kłujące
  6. Alergie pokarmowe
  7. Alergie kontaktowe
  8. Alergie polekowe
  9. inne postaci alergii
  Leksykon angielsko-polski