Chirurgia onkologiczna Tom 3 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Chirurgia onkologiczna Tom 3

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł: Chirurgia onkologiczna Tom 3

Autor: Jeziorski Arkadiusz, Szawłowski Andrzej W., Towpik Edward

Stron: 460

Oprawa: miękka

Rok: 2019

ISBN: 9788320057591

Książka przygotowana przez uznanych specjalistów, reprezentujących wiodące ośrodki onkologiczne i chirurgiczne w Polsce. Jest wyczerpującym i aktualnym opracowaniem tematu.
Tom 3 poświęcono nowotworom układu pokarmowego, moczowo płciowego, żeńskich narządów płciowych, chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna po operacjach z powodu nowotworu, operacje profilaktyczne w chirurgii onkologicznej
Tom 2 przedstawia nowotwory głowy i szyi, układu nerwowego, klatki piersiowej (płuca, grasicy, śródpiersia, ściany klatki piersiowej), piersi, tkanek miękkich, podścieliskowe przewodu pokarmowego, kości, skóry oraz chirurgię endokrynologiczną.
Tom 1 poświęcono podstawom chirurgii onkologicznej, diagnostyce oraz zagadnieniom leczenia wielospecjalistycznego. Przedstawiono m.in. aktualne dane dotyczące epidemiologii i etiologii nowotworów w Polsce i na świecie, a także nowe spojrzenie na ich biologię i genetykę. Całkowitą nowością jest przygotowanie oddzielnej części przedstawiającej wybrane zagadnienia prawne, w tym omówienie odpowiedzialności cywilnej i karnej chirurga onkologa.