✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Chirurgia małych zwierząt. Tom 3 T.W. Fossum red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Chirurgia małych zwierząt. Tom 3

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner


Tytuł : Chirurgia małych zwierząt. Tom 3
Autor : T.W. Fossum
Stron : 604
ISBN : 978-83-7609-054-2
Rok wydania : 2010
Wydanie : I
Oprawa : twarda
Format : 220x296 mm

Bezdyskusyjny bestseller światowej listy podręczników z zakresu weterynarii. Jest to książka, z której korzysta się latami, w miarę praktyki i nabywania doświadczenia wybierając rozdziały dotyczące coraz bardziej zaawansowanych technik i procedur.
Podręcznik jest podzielony na pięć części: Podstawy chirurgii, Endoskopia, Chirurgia tkanek miękkich, Ortopedia oraz Neurochirurgia. W rozdziale dotyczącym podstawowych zasad chirurgii wyczerpująco omówiono rodzaje szwów chirurgicznych, opiekę przed- i pooperacyjną, wytyczne antybiotykoterapii profilaktycznej i leczniczej, analgezję i postępowanie żywieniowe. Następne rozdziały dostarczają szczegółowych wskazówek dotyczących najczęściej przeprowadzanych zabiegów, jak kastracja i sterylizacja, a także bardziej specjalistycznych procedur, jak kraniotomia, lobektomia, chirurgia oka oraz zabiegi mało inwazyjne. Nowatorskim i bardzo przydatnym pomysłem jest umieszczenie zgadnień anestezjologicznych w rozdziałach dotyczących przeprowadzania określonych zabiegów.
W podręczniku umieszczono ponad 1500 kolorowych rycin, w tym doskonałej jakości fotografie i rysunki przeprowadzające czytelnika krok po kroku przez poszczególne procedury-od uzyskania dostępu aż do założenia końcowych szwów.
Książka jest napisana przez lekarzy-praktyków dla lekarzy-praktyków i mamy nadzieję, że zdobędzie uznanie wśród lekarzy weterynarii i studentów poszukujących nowoczesnego i aktualnego podręcznika chirurgii na najwyższym poziomie edytorskim.

Spis treści :
Część 3. Ortopedia
31. Podstawy ortopedii i leczenia złamań
32. Postępowanie w przypadku poszczególnych złamań
33. Choroby stawów
34. Leczenie obrażeń i chorób mięśni i ścięgien
35. Inne choroby kości i stawów
Część 4. Neurochirurgia
36. Podstawy neurochirurgii
37. Chirurgia mózgu
38. Chirurgia szyjnego odcinka rdzenia kręgowego
39. Chirurgia kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego
40. Chirurgia kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego
41. Niechirurgiczne choroby kręgosłupa