Chemia zbiór zadań dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Zeszyt 5 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Chemia zbiór zadań dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Zeszyt 5

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medyk
 • Stara Cena: 18,00 złCena: 14,74 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Chemia zbiór zadań dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Zeszyt 5

  Autor: Michał Fau

  Stron: 95

  Oprawa: miękka

  Rok: 2019

  ISBN: 9788364045882

  Zbiór zadań jest zgodny z wymogami określonymi w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, przeznaczony jest dla uczniów liceum i technikum, których interesują nauki przyrodnicze. Zbiór ten dedykowany jest również kandydatom na studia medyczne, którzy muszą uzyskać bardzo wysokie wyniki z egzaminów maturalnych, w tym z chemii. Opracowany „Chemia zbiór zadań” ma charakter uniwersalny, jest kompatybilny ze wszystkimi podręcznikami do chemii w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Zadania w każdym rozdziale ułożone są tematycznie z zachowaniem rosnącego stopnia trudności. W związku z tym, że chemia jest przedmiotem eksperymentalnym, duży nacisk w prezentowanym zbiorze położony jest na umiejętności związane z projektowaniem i przeprowadzaniem doświadczeń chemicznych.
  Systematyczne korzystanie z prezentowanego zbioru stanowi istotną pomoc w utrwaleniu i uporządkowaniu wiadomości, umożliwia solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego z chemii.

  Spis treści:

  STAŁA I STOPIEŃ DYSOCJACJI.
  ODCZYNY ROZTWORÓW WODNYCH / 90 zadań
  Stała i stopień dysocjacji. pH roztworów wodnych 05
  REAKCJE W ROZTWORACH WODNYCH / 67 zadań
  Reakcje w roztworach wodnych 53