Chemia zbiór zadań dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Zeszyt 4 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Chemia zbiór zadań dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Zeszyt 4

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medyk
 • Stara Cena: 18,00 złCena: 14,74 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Chemia zbiór zadań dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Zeszyt 4

  Autor: Michał Fau

  Stron: 107

  Oprawa: miękka

  Rok: 2019

  ISBN: 9788364045875

  Zbiór zadań jest zgodny z wymogami określonymi w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, przeznaczony jest dla uczniów liceum i technikum, których interesują nauki przyrodnicze. Zbiór ten dedykowany jest również kandydatom na studia medyczne, którzy muszą uzyskać bardzo wysokie wyniki z egzaminów maturalnych, w tym z chemii. Opracowany „Chemia zbiór zadań” ma charakter uniwersalny, jest kompatybilny ze wszystkimi podręcznikami do chemii w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Zadania w każdym rozdziale ułożone są tematycznie z zachowaniem rosnącego stopnia trudności. W związku z tym, że chemia jest przedmiotem eksperymentalnym, duży nacisk w prezentowanym zbiorze położony jest na umiejętności związane z projektowaniem i przeprowadzaniem doświadczeń chemicznych.
  Systematyczne korzystanie z prezentowanego zbioru stanowi istotną pomoc w utrwaleniu i uporządkowaniu wiadomości, umożliwia solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego z chemii.

  Spis treści:

  TERMOCHEMIA / 33 zadania
  Obliczenia termochemiczne 05
  ROZTWORY WODNE / 158 zadań
  Mieszaniny 24
  Stężenia procentowe i molowe. Przeliczanie stężeń 29
  Mieszanie, rozcieńczanie i zatężanie roztworów 53
  Stężenia w obliczeniach opartych na równaniach reakcji 66
  Chemia hydratów 80
  Rozpuszczalność 89