Chemia zbiór zadań dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Zeszyt 2 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Chemia zbiór zadań dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Zeszyt 2

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Medyk

Tytuł: Chemia zbiór zadań dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Zeszyt 2

Autor: Michał Fau

Stron: 114

Oprawa: miękka

Rok: 2019

ISBN: 9788364045851

Zbiór zadań jest zgodny z wymogami określonymi w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, przeznaczony jest dla uczniów liceum i technikum, których interesują nauki przyrodnicze. Zbiór ten dedykowany jest również kandydatom na studia medyczne, którzy muszą uzyskać bardzo wysokie wyniki z egzaminów maturalnych, w tym z chemii. Opracowany „Chemia zbiór zadań” ma charakter uniwersalny, jest kompatybilny ze wszystkimi podręcznikami do chemii w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Zadania w każdym rozdziale ułożone są tematycznie z zachowaniem rosnącego stopnia trudności. W związku z tym, że chemia jest przedmiotem eksperymentalnym, duży nacisk w prezentowanym zbiorze położony jest na umiejętności związane z projektowaniem i przeprowadzaniem doświadczeń chemicznych.
Systematyczne korzystanie z prezentowanego zbioru stanowi istotną pomoc w utrwaleniu i uporządkowaniu wiadomości, umożliwia solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego z chemii.

Spis treści:

OBLICZENIA STECHIOMETRYCZNE / 138 zadań
Obliczenia dotyczące mola 05
Obliczenia stechiometryczne. Wydajność reakcji 15
Ustalanie wzorów chemicznych 66
REAKCJE UTLENIANIA – REDUKCJI / 120 zadań
Reakcje utleniania – redukcji 75