Chemia fizyczna Tom 3 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Chemia fizyczna Tom 3

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 79,90 złCena: 68,86 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Chemia fizyczna Tom 3

  Autor: Demichowicz-Pigoniowa Jadwiga, Olszowski Andrzej

  Wydanie: 3

  Rok: 2016

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 758

  ISBN: 9788301160562

  Zmienione i rozszerzone wydanie znakomitego podręcznika!

  Znany od ponad 20 lat, dobrze przyjęty w środowisku akademickim, podręcznik Obliczenia fizykochemiczne został uaktualniony i opracowany na nowo przez zespół specjalistów ze wszystkich dziedzin fizykochemii. Stanowi doskonałe wprowadzenie do aktualnych problemów obliczeniowych chemii fizycznej. Przedstawia złożone problemy fizykochemiczne i uczy ich rozwiązywania na drodze rachunkowej. Każdy przykład rozpoczyna się od tematu &ndash sformułowania problemu, a następujące po nim rozwiązanie zawiera opis wszystkich kroków analizy formalnej, źródeł dodatkowych danych oraz prezentuje kolejne etapy rachunkowe.

  W książce zamieszczono również zadania do samodzielnego rozwiązania, pozwalające studiującemu ćwiczyć i sprawdzać stopień opanowania sztuki obliczeń fizykochemicznych z zakresu:

  termodynamiki,
  elektrochemii,
  kinetyki,
  spektroskopii,
  chemii kwantowej,
  struktury i własności ciał stałych.

  Tom 3 stanowi integralną część z tomem 1 i 2 Chemii fizycznej. Kolejność i zawartość poszczególnych rozdziałów odzwierciedla układ tych tomów.

  Podręcznik przeznaczony jest dla studentów wydziałów chemii, biologii, fizyki i farmacji, a także dla wykładowców i pracowników naukowych.