Chemia analityczna tom 1 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Chemia analityczna tom 1

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 65,27 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Chemia analityczna tom 1

  Autor: Minczewski Jerzy, Marczenko Zygmunt

  Wydanie: 9

  Rok: 2012

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 392

  ISBN: 9788301141561

  Chemia analityczna jest nauką interdyscyplinarną. Z koniecznością ustalenia lub sprawdzenia składu różnych materiałów spotykamy się na każdym kroku, we wszystkich dziedzinach nauk przyrodniczych i technicznych, w gospodarce i w życiu codziennym.

  W pierwszym tomie podręcznika omówiona została teoria podstawowych reakcji analitycznych, a zatem reakcje kwas-zasada, reakcje tworzenia się kompleksów, reakcje redoks, reakcje strącania osadów, reakcje w środowisku stopionych soli i reakcje kinetyczne. Zaprezentowano również niektóre reakcje związków organicznych.

  W dalszej części materiału przedstawiono nieorganiczną analizę jakościową, która - poprzez wprowadzenie w podstawowe czynności analityczne i poznanie charakterystycznych reakcji kationów i anionów nieorganicznych, a także głównych metod ich rozdzielania - jest dobrym uzupełnieniem wykładu chemii nieorganicznej od strony poznania właściwości chemicznych pierwiastków i ich ważniejszych związków.

  Niniejsza pozycja jest kolejnym, zmienionym i unowocześnionym wydaniem podręcznika. Z ważniejszych zmian warto wymienić:
  omówienie analizy spektrofotometrycznej,
  nowe wersje opisu reakcji i metod utleniania i redukcji,
  ujednolicenie zapisu zgodnie ze światową tendencją w literaturze chemicznej.

  Książka jest przeznaczona dla studentów chemii, farmacji i innych, pokrewnych kierunków studiów, a także dla chemików posługujących się metodami chemii analitycznej w pracy zawodowej.