Canoandes. Na podbój kanionu Colca i górskich rzek obu Ameryk / Szkatułka pełna Sahelu. - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Canoandes. Na podbój kanionu Colca i górskich rzek obu Ameryk / Szkatułka pełna Sahelu.

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Canoandes. Na podbój kanionu Colca i górskich rzek obu Ameryk / Szkatułka pełna Sahelu.

Autor: Piętowski Andrzej, Raczko Dariusz

Rok: 2017

Format: 20.3x23.0

Stron: 184

ISBN: 9788328304215

Opis przebiegu wyprawy kajakowej bardziej przypomina książkę sensacyjną lub kryminał niż reportaż z ekspedycji wielbicieli kajakarstwa w egzotyczne rejony świata. Zwroty akcji, zmiany planów, rozmaite problemy, liczne przeszkody i kolejne zwycięstwa układają się w ciąg niesamowitych przygód, których nagromadzenie w okresie zaledwie trzydziestu miesięcy wydaje się graniczyć z fikcją literacką. A jednak to wydarzyło się naprawdę!

Polscy kajakarze po prawie trzech latach i po pokonaniu 100 tys. km dotarli do Argentyny. Udało im się spłynąć licznymi górskimi rzekami Ameryki Środkowej, Ekwadoru i Peru, w tym wieloma po raz pierwszy. Ich największym osiągnięciem stał się pierwszy spływ najgłębszym kanionem świata ? kanionem Colca w Peru. Wyczyn ten przeszedł do historii eksploracji najdzikszych i najmniej znanych zakątków świata i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Jeśli lubicie dobrą literaturę i opowieści z dalekich krajów albo po prostu chcecie poznać prawdziwą historię tej niesamowitej wyprawy, spisaną przez samych jej uczestników, powinniście sięgnąć po tę książkę. Koniecznie! Nie będziecie żałować!