Camino de Santiago. Tradycja i współczesność - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Camino de Santiago. Tradycja i współczesność

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Petrus

Tytuł: Camino de Santiago. Tradycja i współczesność

Autor: Jaworska Agnieszka

Wydanie: 1

Rok: 2015

Format: 13.0x19.0cm

Stron: 254

ISBN: 9788377202937

„Ci, którzy odwiedzili polskie albergue na Monte do Gozo w ostatnich latach zapewne spotkali autorkę tej książki podczas prelekcji dla pielgrzymów czy pracy w schronisku. Książka powstawała między tymi zajęciami – z wielkiej fascynacji Camino, z dociekliwości i potrzeby serca.”

Ks. Roman Wcisło MS
Centro Europeo de Peregrinación Juan Paulo II w Santiago de Compostela„Wielkim atutem książki jest umiejętność odczytania fenomenu Camino na wielu poziomach znaczeń, które nie gubią się w detalach, ale z mozaiki przybliżeń i charakterystyk, bardzo głębokich i opartych na najnowszej literaturze tematu, potrafią przekazać wspólną perspektywę (…) Pozostaję pod wielkim wrażeniem erudycji i uporządkowanego, interdyscyplinarnego oraz metodologicznie poprawnego zgłębiania tego trudnego dla badań zjawiska, jakim jest współczesne Camino de Santiago.”

Ks. dr hab. Piotr Roszak
Pracownia Szlaku Św. Jakuba, UMK w Toruniu",Dla tych, którzy byli, którzy dopiero się wybierają i którzy marzą, by wyruszyć na Camino... Polecam! Zwłaszcza tym, którzy chcieliby, aby ta droga była pielgrzymką, a nie tylko trekkingiem.",

Dr Franciszek Mróz
Bractwo Św. Jakuba w Więcławicach Starych