Bronchofiberoskopia (wyd. II) - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Bronchofiberoskopia (wyd. II)

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Alfa Medica Press

Tytuł: Bronchofiberoskopia (wyd. II)

Autor: Michał Pirożyński

ISBN: 978-83-7522-069-8

Wydanie, rok: II, 2011

Parametry: format 165x235 mm, str. 180, oprawa twarda

Książka w wszechstronny sposób obejmuje wszelkie aspekty bronchofiberoskopii. Autor podkreśla na wstępie, że podręcznik ten nie ma na celu zastąpienia praktycznej nauki fiberoskopii, tym niemniej sposób jego opracowania jest tak znakomity dydaktycznie, że stanowi niewątpliwie doskonałe przygotowanie do nauki wykonywania tego zabiegu dla początkujących, jak również znakomite źródło uzupełnienia wiedzy dla bardziej zaawansowanych.
W kolejnych rozdziałach książki Autor omawia historię rozwoju bronchofiberoskopii, przedstawia wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, jak również możliwe powikłania.
W zakresie diagnostyki bronchofiberoskopowej zwraca uwagę bardzo nowocześnie opracowany rozdział dotyczący bronchoskopii fluorescencyjnej. Przedstawiono także obrazy bronchofiberoskopowe spotykane w poszczególnych jednostkach chorobowych z uwzględnieniem zarówno chorób często spotykanych, jak i rzadszych.
Książka będzie przydatna nie tylko dla bronchologów, ale również dla wszystkich lekarzy interesujących się patologią układu oddechowego.