Ból. Podręcznik dla Terapeutów - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ból. Podręcznik dla Terapeutów

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: DB Publishing
 • Stara Cena: 105,97 złCena: 92,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Ból. Podręcznik dla Terapeutów 

  Pod redakcją: Jenny Strong, Anita M. Unruh, Anthony Wright, G. David Baxter.

  Przedmową opatrzył: Patrick D. Wall.

  Rok: 2008

  ISBN: 978-83-88220-12-8

  Ból. Podręcznik dla Terapeutów. Wiele osób cierpi na schorzenia, które są źródłem bólu. Według profesora Ronalda Melzacka ból nieleczony zabija. Dlatego też osoby zawodowo zajmujące się opieką medyczną powinny posiadać wiedzę oraz umiejętności, pozwalające ocenić ból i wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Szczególnie ważna rola przypada fizjoterapeutom i terapeutom zajęciowym. W związku z tym w 1994 roku Międzynarodowe Towarzystwo Badania Bólu (International Association for The Study of Pain; IASP) opublikowało program nauczania o bólu dla szkół fizjoterapii i terapii zajęciowej.
  Podręcznik ten jest odpowiedzią na brak na rynku całościowego opracowania na temat bólu.
  Publikacja ta powstała przy udziale międzynarodowej grupy ekspertów. Jej autorami są członkowie Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu (IASP), którzy przygotowali wspomniany program nauczania.
  Jest adresowany do fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych zajmujących się leczeniem bólu, a szczególnie do tych, którzy realizują program IASP.
  Adresowana jest także do wszystkich, którzy zajmują się leczeniem bólu.
  Książka zawiera omówienie bólu z punktu widzenia fizjologicznego, psychospołecznego i środowiskowego oraz jego wpływu na różne etapy życia ludzkiego.
  Autorzy analizują zależności pomiędzy płcią, wiekiem, czynnikami kulturowymi a odczuwaniem bólu i sposobami radzenia sobie z nim.
  Rozważa zagadnieniach takie jak problem wtórnych korzyści z bólu, uzależnienia i kompensacji.
  Podkreśla wagę wiedzy opartej o badania naukowe.
  Koncentruje się na trudnych i kontrowersyjnych zagadnieniach związanych z oceną i radzeniem sobie z bólem.

  Ból, Podręcznik dla Terapeutów: To pozycja zaadresowana do wszystkich osób zajmujących się terapią bólu. Ważnym przesłaniem podręcznika jest myśl, że wiedza na temat bólu oparta o badania naukowe jest podstawą skutecznego leczenia, zapobiegania jego powstawaniu i rozwojowi. Dlatego też, lektura tej książki może pomóc zrozumieć problemy towarzyszące terapii oraz pozwoli wybrać bardziej efektywne metody postępowania terapeutycznego.