Bitcoin dla zaawansowanych Programowanie z użyciem otwartego łańcucha bloków - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Bitcoin dla zaawansowanych Programowanie z użyciem otwartego łańcucha bloków

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Bitcoin dla zaawansowanych Programowanie z użyciem otwartego łańcucha bloków

Autor: Andreas M. Antonopoulos

Wydanie: 2

Rok: 2017

Format: 16.7x23.7

Stron: 368

ISBN: 9788328340350

Opis książki Czytaj fragment
Być może słowo „bitcoin” kojarzy Ci się z niezwykle skomplikowanym i niebezpiecznym półświatkiem cyberprzestępców. Możliwe, że widzisz w rozwoju tej kryptowaluty szansę ucieczki przed pazernością bankierów. A może po prostu chcesz dokładniej dowiedzieć się, czym jest ta technologia, jakie może mieć wkrótce znaczenie dla nowoczesnych firm i jak ją wykorzystać we własnych aplikacjach. Warto! Zdecentralizowana waluta bitcoin, choć wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju, już zapoczątkowała warty wiele miliardów dolarów globalny rynek otwarty dla każdego, kto posiada wiedzę, pasję i jest gotów do działania.

Niniejsza książka jest przeznaczona dla każdego, kto chce zrozumieć zasady funkcjonowania bitcoina i kryptowalut. Skorzystają z niej zwłaszcza programiści, którzy będą mogli nauczyć się pisania oprogramowania związanego z bitcoinem. Znalazło się tu objaśnienie technicznych podstaw bitcoina i kryptowalut, podano informacje na temat zdecentralizowanej sieci bitcoina, architektury P2P, cyklu życia transakcji i zasad bezpieczeństwa, a także omówienie nowych technologii. Sporo miejsca poświęcono zastosowaniom łańcucha bloków. Dzięki ciekawie i zrozumiale przedstawionym informacjom zawartym w książce zyskasz aktualną wiedzę, która pozwoli Ci wkroczyć na ścieżkę bitcoina!

W tej książce między innymi:

zasady funkcjonowania bitcoina i łańcucha bloków (zrozumie je nawet nieinżynier!)
sposób działania kryptowalut z punktu widzenia architektury systemu
informacje o zdecentralizowanej sieci bitcoina, o tworzeniu transakcji i kopaniu bitcoinów
implementację wzorcową Bitcoin Core
technologie obsługi portfeli i sieci bitcoina
Bitcoin — rewolucja technologiczna wkracza w świat finansów!
Andreas M. Antonopoulos jest niekwestionowanym autorytetem w świecie bitcoina i kryptowalut. Równocześnie jest cenionym specjalistą w zakresie technologii sieci, bezpieczeństwa, centrów danych i przetwarzania w chmurze. Doradza kierownictwu wielu firm z listy Fortune 500. Został również uznany za osobę o dużych zdolnościach dydaktycznych: wygłasza prelekcje, jest cenionym nauczycielem akademickim, chętnie zabiera głos na konferencjach poświęconych nowoczesnym technologiom, przede wszystkim bezpieczeństwu.
Przedsprzedaż
Realizacja zamówień od 2018-02-09