Biologiczne mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Biologiczne mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 68,17 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Biologiczne mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt

  Autor: Sadowski Bogdan

  Wydanie: 3

  Rok: 2016

  Format: 17.0x23.0cm

  Stron: 586

  ISBN: 9788301153588

  Nowe, zmienione wydanie cenionego podręcznika, wprowadzającego w niezwykle dynamicznie rozwijającą się dziedzinę wiedzy - biopsychologię!

  Co w zachowaniu człowieka jest specyficznie ludzkie? Co zostało odziedziczone po zwierzęcych przodkach i w jaki sposób uległo modyfikacji w wyniku oddziaływań społecznych?

  Autor w usystematyzowany sposób przekazuje aktualną wiedzę o mechanizmach fizjologicznych leżących u podstaw zachowania się ludzi i zwierząt. W 22 bogato ilustrowanych rozdziałach umiejętnie łączy wiedzę z zakresu etologii, neurofizjologii, psychologii porównawczej, socjobiologii, genetyki, neuroanatomii, endokrynologii, histologii, ekologii, biochemii, neurochemii oraz neurobiologii. Prezentuje dorobek wielu pokoleń badaczy, jak również najnowsze osiągnięcia naukowe, nowe koncepcje teoretyczne z dziedziny wyjaśniającej mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt. Logiczny i starannie przemyślany wykład ułatwia przyswojenie nawet najbardziej skomplikowanych treści.

  Czytelnik znajdzie tu wiele informacji na temat:

  dziedziczenia cech,
  funkcjonowania neuronów,
  właściwości układów sensorycznych,
  problemów uczenia się i pamięci,
  mechanizmów mowy.

  Podręcznik przeznaczony jest dla studentów psychologii oraz kierunków przyrodniczych - biologii, medycyny, weterynarii i zootechniki.