Bezpieczeństwo i higiena pracy - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Bezpieczeństwo i higiena pracy

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: ELAMED

TYTUŁ: Bezpieczeństwo i higiena pracy

AUTOR: Ryszard Bryła

STRON: 750

ROK: 2011

OPRAWA: twarda

ISBN: 978-83-61190-22-6

Obszerna publikacja jest swoistym kompendium wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Jej atutem są oceny ryzyka na stanowisku pracy, listy kontrolne oraz przekrojowo opisane najważniejsze zagadnienia z zakresu BHP. Książka jest adresowana dla pracodawców, pracowników służby BHP oraz studentów i uczniów kierunków nauczania związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.

„Autor podjął nadzwyczaj trudne zadanie ujęcia w jednym zwartym tekście wszystkich, a przynajmniej najważniejszych problemów bezpieczeństwa i higieny pracy. Tekst uwzględnia takie elementy, jak akty prawne, podstawowe zadania służb – w tym ocenę ryzyka zawodowego i szkolenie pracowników. Autor zwrócił uwagę na potrzebę charakterystyk substancji niebezpiecznych. W załącznikach znajdują się istotne dla służb BHP formularze dokumentów, takich jak: protokół powypadkowy, statystyka wypadków i inne.”

prof. dr hab. Kazimierz Lebecki
pracownik naukowy Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach i jej rektor w latach 2006-2009, autor 180 prac naukowych z zakresu górnictwa i bezpieczeństwa pracy w przemyśle