Balansowanie tkanek miękkich w pierwotnej całkowitej endoprotezoplastyce stawu kolanowego - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Balansowanie tkanek miękkich w pierwotnej całkowitej endoprotezoplastyce stawu kolanowego

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: MEDISFERA

Tytuł: Balansowanie tkanek miękkich w pierwotnej całkowitej endoprotezoplastyce stawu kolanowego

Autor: Roberto Rossi, Matteo Bruzzone

Stron: 136

Oprawa: miękka

Rok: 2018

ISBN: 978-83-63367-21-3

Jest to zbiór opracowań na temat balansowania tkanek, przedstawiający krok po kroku techniki operacyjne. Niniejsza publikacja ma charakter praktyczny i skierowana jest do studentów, rezydentów i stażystów, specjalistów, lekarzy sprawujących opiekę nad pacjentami poddawanymi operacjom endoprotezoplastyki stawu kolanowego.

Złożone problemy endoprotezoplastyki zostały omówione w przystępny, instruktażowy sposób przez wybitnych specjalistów. Szczegółowo zostały opisane zagadnienia związane z pierwotną endoprotezoplastyką stawu kolanowego – od najmniej do najbardziej skomplikowanych przypadków.

W dwóch pierwszych rozdziałach przedstawiono rady i wskazówki związane z przeprowadzaniem pierwotnej endoprotezoplastyki stawu kolanowego. W kolejnych rozdziałach opisano i podkreślono istotne różnice w balansowaniu tkanek miękkich podczas przeprowadzania endoprotezoplastyki techniką z zachowaniem więzadła krzyżowego tylnego, a także metodą z tylną stabilizacją, również z wykorzystaniem techniki nawigacji komputerowej. Końcowe rozdziały traktują o balansowaniu tkanek w różnego typu deformacjach, takich jak szpotawość lub koślawość, a także w stawach z przykurczem zgięciowym i towarzyszącą sztywnością. I wreszcie ostatni, bardzo ważny rozdział, porusza zagadnienia związane z aparatem wyprostnym.

SPIS TREŚCI

Pierwotna całkowita endoprotezoplastyka stawu kolanowego: technika operacyjna
Pierwotna całkowita endoprotezoplastyka stawu kolanowego – rady i wskazówki
Balansowanie tkanek miękkich w endoprotezoplastyce stawu kolanowego przy zastosowaniu metody ze stabilizacją tylną (PS) i metody z zachowaniem więzadła krzyżowego tylnego (CR)
Balansowanie tkanek miękkich z wykorzystaniem systemu nawigacji
Balansowanie kolana szpotawego
Balansowanie kolana koślawego: technika „inside-out”
Balansowanie tkanek miękkich w zgiętym stawie kolanowym
Całkowita endoprotezoplastyka stawu kolanowego w przypadkach stawów sztywnych/ankylotycznych
Postępowanie w przypadku problemów w obrębie stawu rzepkowo-udowego w pierwotnej endoprotezoplastyce stawu kolanowego