Balansowanie tkanek miękkich w pierwotnej całkowitej endoprotezoplastyce stawu kolanowego - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Balansowanie tkanek miękkich w pierwotnej całkowitej endoprotezoplastyce stawu kolanowego

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: MEDISFERA
 • Stara Cena: 110,00 złCena: 93,49 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Balansowanie tkanek miękkich w pierwotnej całkowitej endoprotezoplastyce stawu kolanowego

  Autor: Roberto Rossi, Matteo Bruzzone

  Stron: 136

  Oprawa: miękka

  Rok: 2018

  ISBN: 978-83-63367-21-3

  Jest to zbiór opracowań na temat balansowania tkanek, przedstawiający krok po kroku techniki operacyjne. Niniejsza publikacja ma charakter praktyczny i skierowana jest do studentów, rezydentów i stażystów, specjalistów, lekarzy sprawujących opiekę nad pacjentami poddawanymi operacjom endoprotezoplastyki stawu kolanowego.

  Złożone problemy endoprotezoplastyki zostały omówione w przystępny, instruktażowy sposób przez wybitnych specjalistów. Szczegółowo zostały opisane zagadnienia związane z pierwotną endoprotezoplastyką stawu kolanowego – od najmniej do najbardziej skomplikowanych przypadków.

  W dwóch pierwszych rozdziałach przedstawiono rady i wskazówki związane z przeprowadzaniem pierwotnej endoprotezoplastyki stawu kolanowego. W kolejnych rozdziałach opisano i podkreślono istotne różnice w balansowaniu tkanek miękkich podczas przeprowadzania endoprotezoplastyki techniką z zachowaniem więzadła krzyżowego tylnego, a także metodą z tylną stabilizacją, również z wykorzystaniem techniki nawigacji komputerowej. Końcowe rozdziały traktują o balansowaniu tkanek w różnego typu deformacjach, takich jak szpotawość lub koślawość, a także w stawach z przykurczem zgięciowym i towarzyszącą sztywnością. I wreszcie ostatni, bardzo ważny rozdział, porusza zagadnienia związane z aparatem wyprostnym.

  SPIS TREŚCI

  Pierwotna całkowita endoprotezoplastyka stawu kolanowego: technika operacyjna
  Pierwotna całkowita endoprotezoplastyka stawu kolanowego – rady i wskazówki
  Balansowanie tkanek miękkich w endoprotezoplastyce stawu kolanowego przy zastosowaniu metody ze stabilizacją tylną (PS) i metody z zachowaniem więzadła krzyżowego tylnego (CR)
  Balansowanie tkanek miękkich z wykorzystaniem systemu nawigacji
  Balansowanie kolana szpotawego
  Balansowanie kolana koślawego: technika „inside-out”
  Balansowanie tkanek miękkich w zgiętym stawie kolanowym
  Całkowita endoprotezoplastyka stawu kolanowego w przypadkach stawów sztywnych/ankylotycznych
  Postępowanie w przypadku problemów w obrębie stawu rzepkowo-udowego w pierwotnej endoprotezoplastyce stawu kolanowego