Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: MUZA

Tytuł: Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś

Autor: Berest Anne, de Maigret Carolina, Mas Sophie, Diwan Audrey

Wydanie: 1

Rok: 2014

Format: 14.5x20.5cm

Stron: 264

ISBN: 9788377588659

Jak paryżanki zachowują się na pierwszej randce, na imprezie, w sypialni? Gdzie są ich ulubione zakątki Paryża? Co sądzą na temat dzieci, ślubów i chodzenia na siłownię? Jak to robią, że są postrzegane jako kobiety tajemnicze i zmysłowe?
Cztery przyjaciółki – modelka, pisarka, dziennikarka i producentka filmowa – zdradzają sekret paryskiego „je ne sais quoi”. Przebojowe Francuzki wyjaśniają, co to naprawdę znaczy być współczesną paryżanką i czym jest słynny paryski szyk. Z poczuciem humoru rozprawiają się ze stereotypami. Opisują największe wpadki paryżanek i wyjawiają ich najskrytsze tajemnice.
Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” to napisana z humorem i sporą dawką (auto)ironii książka pełna błyskotliwych i oryginalnych porad i spostrzeżeń. To szansa, by wraz z Caroline de Maigret przenieść się do inspirującego świata mody, muzyki, filmu, literatury i kuchni. To recepta na to, jak stać się kobietą odważną, niezależną i interesującą, akceptującą jednocześnie swoje słabe strony.
ANNE BEREST
autorka dwóch powieści i biografii Françoise Sagan, pisze także teksty dla telewizji, filmu i teatru.
CAROLINE DE MAIGRET
absolwentka literatury na Sorbonie i modelka. Właścicielka wytwórni płytowej. Wspiera kobiety na całym świecie z ramienia charytatywnej organizacji pozarządowej CARE. Od roku 2012 jest ambasadorką marki Chanel. W­2014 roku została muzą marki Lancôme.
AUDREY DIWAN
scenarzystka, reżyserka i dziennikarka. Redaktorka magazynu „Stylist”. Przez dziewięć lat była szefowa działu kultury we francuskim „Glamour”.
SOPHIE MAS
właścicielka wytwórni filmowej. Pracuje obecnie jako producentka w Los Angeles, Nowym Jorku i Sao Paulo.