Badanie ultrasonograficzne u psów i kotów - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Badanie ultrasonograficzne u psów i kotów

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Galaktyka
 • Stara Cena: 139,00 złCena: 123,71 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Badanie ultrasonograficzne u psów i kotów

  Autor: FRANCES BARR, LORRIE GASCHEN

  Stron: 288

  Oprawa: twarda

  Rok: 2012, dodruk 2014

  ISBN: 978-83-7579-2232

  Ultrasonografia jako metoda diagnostyki obrazowej cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród lekarzy weterynarii. Nie wyobrażamy sobie dziś poważnej lecznicy czy kliniki weterynaryjnej, która nie korzysta z diagnostyki ultrasonograficznej, ponieważ jest to metoda nieinwazyjna, tania w eksploatacji i wszechstronna.
  Nauka ultrasonografii opiera się na dwóch filarach: wiedzy teoretycznej i doświadczeniu uzyskanym w trakcie wykonywania badań. Liczą się zatem teoria i lata praktyki.
  Badanie ultrasonograficzne u psów i kotów jest cennym podręcznikiem zarówno dla lekarzy weterynarii, jak i studentów, ponieważ w przejrzysty sposób wprowadza w tajniki badania USG, przedstawia opisy wielu ciekawych przypadków i pomaga usystematyzować zdobyte doświadczenie, stając się tym samym prawdziwym kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych tym tematem. Gwarantem jakości są nazwiska Autorek, znanych w świecie specjalistek z zakresu diagnostyki obrazowej.
  Wspaniałym dodatkiem jest płyta DVD, na której znajdują się filmy wideo, ukazujące prawidłowe i zmienione narządy w badaniu ultrasonograficznym.

  Dr n. wet. Wojciech Atamaniuk

  Badanie ultrasonograficzne u psów i kotów to wyjątkowo przystępny podręcznik z zakresu diagnostyki obrazowej małych zwierząt. Jest bogato ilustrowany obrazami prezentującymi prawidłową budowę narządów i zestawionymi ze skanami zmian patologicznych. Autorzy książki porównują wartość badania ultrasonograficznego z badaniem RTG i tomografią komputerową. Ukazują zalety i wady technik obrazowania wykorzystywanych w diagnostyce. Szczególną wartość stanowią zamieszczone opisy obrazów ultrasonograficznych właściwych dla prawidłowych organów zestawione z opisami stanów chorobowych. Ruchomy obraz jest istotą badania ultrasonograficznego i interpretacji jego wyników, dlatego istotnym atutem podręcznika jest dołączona płyta DVD zawierająca filmy, uzupełniające treści zawarte w poszczególnych rozdziałach. Nowoczesny układ podręcznika sprzyja efektywnej nauce ultrasonografii małych zwierząt. Z tego też względu warto go polecić zarówno lekarzom weterynarii, jak i studentom wydziałów medycyny weterynaryjnej.

  dr hab. n. wet. Roman Aleksiewicz
  przewodniczący Sekcji Diagnostyki Obrazowej PSLWMZ