Badania i publikacje w naukach biomedycznych. Tom 1.Planowanie i prowadzenie badań, Tom 2.Przygotowywanie publikacji - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Badania i publikacje w naukach biomedycznych. Tom 1.Planowanie i prowadzenie badań, Tom 2.Przygotowywanie publikacji

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Alfa Medica Press
 • Cena: 79,39 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Badania i publikacje w naukach biomedycznych. Tom 1.Planowanie i prowadzenie badań, Tom 2.Przygotowywanie publikacji

  Autor: Cezary Watała, Marcin Różalski, Magdalena Boncler, Piotr Kaźmier

  ISBN: 978-83-7522-085-8 (tom 1), 978-83-7522-086-5 (tom 2)

  Wydanie, rok: I, 2011

  Parametry: 165x235 mm, oprawa twarda

  (z Przedmowy)
  Oto otrzymujemy dwutomowe dzieło [...] tak wyjątkowe, jak wybitne. Jest to pierwsza tak wnikliwa praca dotycząca podstaw metodologii prowadzenia badań w zakresie nauk przyrodnicznych i medycznych, pozycja bardziej niż niezbędna na rynku wydawniczym, wypełniająca dotkliwą lukę piśmienniczą.
  Książka pisana jest językiem soczystym, żywym, niestroniącym od kolokwializmów – wszelako operującym terminologią z najlepszego arsenału epistemologii. Ułatwia to lekturę, czyni ją zaangażowaną, nieprzymuszoną [...] sprawia, że książkę [...] doskonale się czyta.
  Mądre i wyważone są rady autorów nakazujące rzetelność i uczciwość w stosunku do nauki, w podejściu do swojej roli badacza, w unikaniu dróg na skróty, w rzetelności i uczciwości myślenia, w stawianiu istotnie uczciwych pytań i – eo ipso – znajdowaniu rzetelnych rozwiązań.