Azja Południowo-Wschodnia Praktyczny przewodnik - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Azja Południowo-Wschodnia Praktyczny przewodnik

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PASCAL

Tytuł: Azja Południowo-Wschodnia Praktyczny przewodnik

Autor: Armbrecht Janson, Calvert Brian, Eveland Jennifer

Rok: 2013

Format: 12.0x19.5cm

Stron: 720

ISBN: 9788376422046

Zróżnicowane, urodzajne tereny Azji Południowo-Wschodniej obejmują najbardziej na wschód wysunięte pasmo Himalajów, ciągnące się przez północne krańce Myanmaru, Tajlandii, Laosu i Wietnamu, a także bogate obszary zalewowe potężnego Mekongu oraz rozrzucone po oceanie archipelagi Indonezji i Filipin, powstałe na skutek zderzenia płyt tektonicznych lub działalności wulkanicznej.

Azja Południowo-Wschodnia to miejsce niepowtarzalne, na każdym kroku ukazuje jedno z setek swoich oblicz - wspaniałe plaże Filipin, słynne na całym świecie kambodżańskie świątynie Angkoru, tętniący nieustannym życiem Sinagpur, malezyjski Park Narodowy ",Taman Negara", oraz wietnamska zatoka Ha Long, gdzie ",smok schodzi do wody", - to tylko niewielki skrawek tego, co ma do zaoferowania ten rejon Azji.

Azja Południowo-Wschodnia zachwyca nie tylko zabytkami i przepiękną dziką przyrodą, ale również zapachem gotowanego ryżu, wonią tlących się kadzideł, przedziwnymi owocami tropikalnymi, które z wyglądu przypominają jeżozwierze, a w smaku przywodzą na myśl smak ambrozji. Egzotykę czuje się tu wszystkimi zmysłami. Kolory, zapachy, dźwięki, faktury- wszystko to składa się na magnetyczny obraz tej części świata, która tak silnie przyciąga, jak i silnie odpycha.