Automatyka Technika regulacji - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Automatyka Technika regulacji

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: WNT

Tytuł: Automatyka Technika regulacji

Autor: Dębowski Andrzej

Wydanie: 1

Rok: 2012

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 186

ISBN: 9788379260737

Techniką regulacji nazywany jest zwyczajowo dział automatyki obejmujący praktyczne aspekty projektowania, uruchamiania i eksploatacji układów automatycznej regulacji, z uwzględnieniem rzeczywistej natury przetwarzania informacji w urządzeniach technicznych o analogowym lub cyfrowym charakterze działania.

Książka jest poświęcona praktycznym zagadnieniom projektowania jednoobwodowych układów automatycznej regulacji (stabilizacji, regulacji programowej lub regulacji nadążnej), stanowiących podstawowy element wielu bardziej złożonych systemów automatyki.

Publikacja wprowadza Czytelników posiadających już teoretyczna wiedzę z podstaw automatyki oraz tych, którzy mają problemy z bieżącą eksploatacją systemów automatyki, w zagadnienia dotyczące układów regulacji. Zawiera cenne wskazówki i opisy rozwiązań nadających się do bezpośredniego zastosowania.

Książka jest przeznaczona dla studentów kształcących sie na uczelniach technicznych, w szczególności na takich kierunkach, jak automatyka, robotyka, mechatronika i elektrotechnika. Może być także przydatna inżynierom oraz technikom zawodowo zajmującym się układami automatycznej regulacji.