Atlas miejsc biblijnych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Atlas miejsc biblijnych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 193,47 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Atlas miejsc biblijnych

  Autor: Beitzel Barry

  Wydanie: 1

  Rok: 2020

  Format: 25.1x33.2cm

  Stron: 576

  ISBN: 9788301213442

  Przepięknie ilustrowana, obszerna i wyczerpująca publikacja poświęcona miejscom i wydarzeniom opisywanym w Biblii. Książka zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez krainy, kultury i dzieje miejsc biblijnych. Została opracowana przez międzynarodowy zespół złożony z katolickich, protestanckich i żydowskich teologów.
  Atlas podzielono na sześć rozdziałów. Pierwsze poświęcone zostały ogólnemu przedstawieniu Ziemi Świętej. Ukazują poszczególne elementy środowiska naturalnego, zamieszkania i zagospodarowania terenu. W kolejnych rozdziałach omówiono najważniejsze wydarzenia w nawiązaniu do Starego i Nowego Testamentu.
  Książka:
  opisuje dramatyczne losy postaci, narodów i królestw biblijnych, zawiera informacje na temat topografii, położenia, klimatu, roślinności i innych cech regionów i miejsc biblijnych, ujawnia najnowsze wyniki odkryć archeologicznych oraz badań teologicznych i historycznych, prezentuje szerokie spektrum poglądów teologicznych: katolickich, żydowskich i protestanckich, opracowany przez międzynarodowy zespół wybitnych naukowców. Atlas zawiera 650 kolorowych ilustracji i 125 oryginalnych map ukazujących najważniejsze miejsca, regiony i państwa oraz migracje, podróże i bitwy omówione w Biblii.