Atlas kolposkopowy - katalog przypadków klinicznych PENDRIVE - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Atlas kolposkopowy - katalog przypadków klinicznych PENDRIVE

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Inny
 • Cena: 260,00 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Atlas kolposkopowy - katalog przypadków klinicznych

  Autor: dr n. med. Grzegorz Głąb

  Rok: 2019

  Wersja mobilna: pendrive

  ISBN: 978-83-955026-0-6

  ATLAS KOLPOSKOPOWY to katalog przypadków klinicznych opracowany przez dra n. med. Grzegorza Głąba, wybranych z prowadzonej przez niego codziennej praktyki lekarskiej.
  To także wprowadzenie do użytkowania precyzyjnego narzędzia diagnostycznego – mobilnego kolposkopu EVA SYSTEM.
  Atlas jest odpowiedzią na potrzeby rynku i sugestie lekarzy wykonujących badania kolposkopowe. Przy tworzeniu tej publikacji wspieraliśmy się naukowym doświadczeniem i wieloletnią praktyką dra n. med. Grzegorza Głąba. Przypadki kliniczne przedstawione są w bardzo prostej i praktycznej, interaktywnej formie.

  Autorem i inicjatorem jest dr n med. Grzegorz Głąb – specjalista ginekologii i położnictwa, który swoją zawodową uwagę skupił na patologii szyjki macicy, początkowo jako entuzjasta cytodiagnostyki, potem kolposkopii, a w ostatnich latach także badań molekularnych DNA HPV HR. „Towarzyszy mi świadomość, że dziedzina ta, pomimo dynamicznego rozwoju naukowego, z trudem przebija się do codziennej praktyki ginekologicznej” – pisze we wstępie dr Grzegorz Głąb. I dodaje, że „Wraz z odkryciem roli zakażenia onkogennymi typami HPV w indukcji i promocji karcynogenezy raków płaskonabłonkowych dolnego odcinka żeńskich narządów płciowych, pojawiła się konieczność rozwoju i zwiększenia dostępności do badania kolposkopowego – metody niezbędnej do racjonalnego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego na każdym etapie rozwoju HPV zależnych chorób dolnej części kobiecego narządu rodnego”. Wszystkie obrazy kolposkopowe zamieszczone w Atlasie są jego autorstwa i zostały wykonane mobilnym kolposkopem EVA SYSTEM. Wykorzystano również grafiki i schematy udostępnione – dla dobra nauki – także przez innych autorów. „Przez stworzenie Atlasu chcemy propagować kolposkopię jako sprawdzoną i ważną metodą wspierającą wczesną diagnostykę zmian śródnabłonkowych u kobiet. Zależy nam nie tylko na współpracy z doświadczonymi lekarzami, którzy stosują kolposkopię w codziennej praktyce, ale również na początkujących adeptach tej sztuki. Naszym głównym celem jest zmniejszenie ilości nowych przypadków raka szyjki macicy w Polsce. Nowy algorytm sztucznej inteligencji AVE, który analizuje zdjęcie z systemu EVA w 5 sekund z czułością i swoistością dochodzącą do 90% daje taką nadzieję” – mówi Marcin Weksler z firmy Mobile Scanmed, której technologia w postaci mobilnej kolposkopii EVA SYSTEM stanowi jeden z fundamentów Atlasu.

  Dla kogo i jak działa Atlas? Powstał on z myślą o tych lekarzach ginekologach, którzy znają badanie kolposkopowe tylko z teorii. Atlas ma im służyć jako przewodnik do pierwszych samodzielnych kroków, a w efekcie do szybkiego podejmowania właściwych decyzji diagnostyczno-leczniczych. Jest on również dedykowany lekarzom, którzy zechcą podzielić się swoim doświadczeniem i tworzyć jego kolejne działy. „Bardzo chętnie zamieścimy inne przypadki entuzjastów tej metody. W planach jest rozszerzenie o diagnostykę infekcji, zmian na sromie, mikrofotografii z mikroskopu kontrastowo-fazowego, przykładów z zakresu ginekologii estetycznej” – zachęca dr Grzegorz Głąb. W tym celu Atlas jest dostępny na nośniku USB i w zamyśle ma otwartą formę, dając możliwość dalszej edycji oraz uzupełniania o kolejne ciekawe przypadki i działy.

  Atlas w kolejnych wydaniach będzie uaktualniany o kolejne ciekawe przypadki oraz działy.
  Publikacja ta podwyższy komfort Państwa pracy, ułatwi szybką i precyzyjną diagnostykę, a co za tym idzie, wpłynie na lepszą obsługę Pacjentek.
  Atlas przeznaczony jest dla początkujących i zaawansowanych praktyków badań kolposkopowych.
  Oddajemy w Państwa ręce jedyną taką publikację na rynku z nadzieją, że sprosta Państwa oczekiwaniom i będzie pomocna w codziennej praktyce lekarskiej.


  Pierwsze wydanie Atlasu zawiera 30 przypadków klinicznych. Co ciekawe – interaktywna forma graficzna daje możliwość samodzielnego odnajdywania wszelkich odchyleń, na które należy zwrócić uwagę, ponieważ ich opisy pojawiają się dopiero, gdy oglądający będzie chciał z nich skorzystać. Podobnie jest z klinicznym komentarzem do przedstawionego przypadku (wynik badań DNA HPV HR, białka p16/ki67 oraz wynik histopatologicznej weryfikacji). Taki model ma ograniczyć do minimum tekst, ale zachęcić użytkowników do samodzielnej analizy przypadków. Twórcy Atlasu w jego pierwszej odsłonie pod lupę, a dokładnie pod obiektyw kolposkopu mobilnego EVA SYSTEM, wzięli 5 działów przypadków klinicznych: zmiany fizjologiczne, zmiany podejrzane o SIL, zmiany podejrzane o raka inwazyjnego, zmiany nienowotworowe oraz zmiany krocza, sromu i pochwy