Atlas EKG Podstawy EKG, Zaburzenia automatyzmu i przewodzenia, Tachyarytmie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Atlas EKG Podstawy EKG, Zaburzenia automatyzmu i przewodzenia, Tachyarytmie

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Medical Tribune Polska

Tytuł: Atlas EKG Podstawy EKG, Zaburzenia automatyzmu i przewodzenia, Tachyarytmie

Autor: Pytkowski Mariusz
Oprawa: Miękka
Format: 19.0x12.5cm
Stron: 288
Rok: 2016

ISBN: 978-83-64153-47-1

 
Oddajemy w Państwa ręce atlas elektrokardiograficzny – zbiór elektrokardiogramów dotyczący zaburzeń rytmu  serca. Zaletą tej publikacji są prawdziwe gromadzone przez lata zapisy EKG. Wiele tych elektrokardiogramów obrazuje trudne problemy kliniczne, za którymi kryją się konkretne ludzkie historie. 
W opisach elektrokardiogramów  staraliśmy się zachować odpowiedni rytm i kolejność, aby przekazać taki schemat opisu EKG, który daje gwarancję, że nie pominiemy żadnego istotnego aspektu zapisu.
Zaburzenia rytmu serca staraliśmy się traktować szeroko, dołączając komentarze wyjaśniające ich przyczyny. Pokazujemy przykłady arytmii komorowych, które są charakterystyczne dla chorych z ograniczoną chorobą serca i powodują istotne zagrożenie, a także arytmie komorowe, które z natury łagodnie i nie powinny skłaniać do działań alarmowych, a jedynie do spokojnej analizy. Zgodnie z zasadą, że zainteresowanie jest początkiem wiedzy, załączamy dodatkowe materiały, takie jak elektrogramy wewnątrzsercowe oraz algorytmy różnicujące częstoskurcze nadkomorowe, częstoskurcze z szerokimi zespołami QRS, algorytmy lokalizujące drogi dodatkowe u pacjentów z zespołem Wolffa-Parkinsona-White’a i ogniska arytmii komorowych, które wybraliśmy dla Państwa w oparciu o nasze doświadczenie kliniczne; są one proste i skuteczne. Mamy nadzieję, że zawartość i podręczny format atlasu spowodują, że będą Państwo chętnie nosili go z sobą, aby zajrzeć do książki w pracy lub podczas przerwy na kawę.

prof. dr hab. n. med. Mariusz Pytkowski