Atlas anatomii radiograficznej psa - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Atlas anatomii radiograficznej psa

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł:Atlas anatomii radiologicznej psa

Autor: Ulrike Matis, Leo Brunnberg, Roberto Köstlin, Elisabeth Mayrhofer, Helmut Waibl

Stron: 176

Format: 260 x 358

Oprawa: twarda

Rok: 2014 

ISBN: 978-83-7579-357-4

W Atlasie anatomii radiograficznej psa znajdują się bardzo praktyczne informacje oraz opisy najnowszych metod obrazowania radiograficznego. Autorzy poświęcili wiele uwagi niezmiernie ważnemu zagadnieniu, jakim jest prawidłowe ułożenie pacjenta do badania, które ma ogromne znaczenie w kontekście uzyskanych wyników oraz ochrony przed promieniowaniem. Wszystkie radiogramy zamieszczone w książce uzupełniono podkolorowanymi schematami, opisanymi przy pomocy nomenklatury anatomicznej opartej o Nomina Anatomica Veterinaria (NAV 1994), i użytecznymi sugestiami. Istotnym walorem tego podręcznika jest poruszenie problemów z zakresu diagnostyki radiologicznej okresu postnatalnego, co z pewnością ułatwi rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych kośćca. Kolejną zaletą jest przedstawienie procedur diagnostycznych w określonej kolejności, co uczy planowego postępowania w trakcie badania radiologicznego. Takie działanie niewątpliwie jest warunkiem osiągnięcia wysokiej wartości diagnostycznej przez lekarza.
Podsumowując, Atlas anatomii radiograficznej psa jest znakomitą pozycją dla wszystkich lekarzy weterynarii – zarówno radiologów, jak i tych, którzy z diagnostyką rentgenowską mają styczność nieco rzadziej. To także książka, którą szczerze polecam studentom medycyny weterynaryjnej oraz podyplomowych studiów specjalizacyjnych z zakresu współczesnych technik obrazowania.

dr hab. Roman Aleksiewicz
Przewodniczący Sekcji Diagnostyki Obrazowej PSLWMZ
Atlas anatomii radiograficznej psa to niezwykle praktyczny podręcznik, pełen wysokiej jakości radiogramów. Autorzy uwzględnili tradycyjne i nowe metody obrazowania radiograficznego, a całą książkę podzielili na dwie części. W pierwszej z nich znajduje się opis podstawowych zasad układania pacjenta do badania. Dodatkowo wszystkie radiogramy uzupełniono rycinami ilustrującymi prawidłowe ułożenie zwierzęcia. W części anatomicznej z kolei zamieszczono szczegółowe i przejrzyste ryciny, przedstawiające układ kostny psów. Dopełnienie całości stanowią praktyczne spostrzeżenia i wskazówki, które ułatwią pracę lekarzom wykonującym badanie radiograficzne, a także naukę studentom medycyny weterynaryjnej.konsultacja naukowa dr hab. Roman Aleksiewicz oraz dr hab. Maciej Janeczek