Artroskopia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Artroskopia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł: Artroskopia

Autor: M.D. Miller, M.R. Safran, A.B. Chhabra

wyd. I polskie, red. T.S. Gaździk

Stron: 210 

rok wydania: 2011

format: 185x265, opr. twarda

ISBN: 978-83-7609-600-1

W podręczniku przedstawiono anatomiczny podział na poszczególne stawy, rozpoczynając od stawu kolanowego. Zdecydowaliśmy się omówić staw kolanowy na początku, ponieważ jest on najczęściej poddawany artroskopii i od niego większość operatorów rozpoczyna naukę tej techniki operacyjnej. Podejście takie jest prawidłowe z punktu widzenia historii rozwoju artroskopii, a także z punktu widzenia potrzeb programu kształcenia. W następnej kolejności omówiona została artroskopia stawu biodrowego i skokowego. Wśród stawów kończyny górnej najczęściej poddawany artroskopii jest bark, dlatego też na to zagadnienie położono szczególny nacisk. Rozdziały, w których omawiane są staw łokciowy i nadgarstek, uzupełniają część dotyczącą kończyny górnej, stanowiąc jednocześnie końcową część podręcznika.
W każdym rozdziale przyjęto taki schemat, według którego powinno przebiegać postępowanie operatora u poszczególnych chorych. Po krótkim wstępie podjęto rozważania dotyczące przygotowania do operacji, następnie omówiono badanie chorego w znieczuleniu i sposób ułożenia do zabiegu. Szczegółowy opis budowy anatomicznej danego stawu poprzedza omówienie umiejscowienia portali (dostępów operacyjnych) i artroskopii diagnostycznej, ponieważ stanowi on podstawę dokładnego zrozumienia pozostałych zagadnień dotyczących danego stawu.

W każdym rozdziale znajduje się podsumowanie dotyczące najczęściej przeprowadzanych zabiegów operacyjnych, a także rozważań na temat powikłań oraz sposobów ich unikania. Tekst podręcznika został przedstawiony w łatwy do przyswojenia punktach i uzupełniony czytelnymi kolorowymi rycinami. Jednym z istotnych elementów tej książki jest dołączone DVD zawierające zbiór filmów przedstawiających zabiegi artroskopowe wraz z komentarzem.

Spis treści:

Rozdział 1. Ogólne omówienie artroskopii
Rozdział 2. Artroskopia stawu kolanowego
Rozdział 3. Artroskopia stawu biodrowego
Rozdział 4. Artroskopia stawu skokowego
Rozdział 5. Artroskopia barku
Rozdział 6. Artroskopia stawu łokciowego
Rozdział 7. Artroskopia nadgarstka