AO Podstawy leczenia złamań. KOMPLET (Tom I-II) - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

AO Podstawy leczenia złamań. KOMPLET (Tom I-II)

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medipage
 • Stara Cena: 550,00 złCena: 449,99 zł
 • Ilość: kpl.
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: AO Podstawy leczenia złamań. KOMPLET Tom I-II

  Autor: Thomas P Rüedi, Richard E Buckley, Christopher G Moran

  Wydanie: 1

  Stron: 414 t1, 330 t2

  ISBN: 9788361104858

  Oprawa: Twarda+DVD

  Rok: 2014

  Format: 210x297 mm

  Redaktor wydania polskiego prof. Damian Kusz, prof. Paweł Małdyk

  Pierwsze wydanie "Podstaw Leczenia Złamań AO", które ukazało się w grudniu 2000, odniosło ogromny sukces. Otrzymało ono nagrodę Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego i zostało przetłumaczone na 7 języków.

  W ciągu ostatnich kilku lat techniki leczenia złamań szybko ewoluowały i stosowne wydało się rozpoczęcie pracy nad nowym wydaniem. Co było jedynie pobieżnie wspomniane w wydaniu pierwszym – stabilizator wewnętrzny – zrewolucjonizował możliwości operacyjnego leczenia złamań, szczególnie uszkodzeń nasad i przynasad i złamań kości osteoporotycznych. Znalazło to odzwierciedlenie w nowym wydaniu. Ponadto, ze względu na swoje zalety biologiczne szerokie uznanie zyskała osteosynteza małoinwazyjna (MIO – Minimally Invasive Osteosynthesis). Połączenie małych dostępów z delikatnym nastawieniem pośrednim i cechami stabilizatorów wewnętrznych (LISS i LCP) znacznie wspomogło stosowanie MIO i jest obecnie optymalnym sposobem zespalania wielu złamań.

  Spis treści został uaktualniony i zawiera obecnie nowe rozdziały na temat chirurgii małoinwazyjnej, postępowania z tkankami miękkimi i osteoporozy oraz wprowadzenie do biotechnologii. Wszystkie pozostałe rozdziały zostały dogłębnie poprawione i przerobione z zastosowaniem nowych ilustracji, animacji i filmów.

  Cały tekst, wszystkie ilustracje, animacje, filmy z komentarzem oraz wybrane dodatki załączono na jednej płycie DVD.

  Ufamy, że ten podręcznik pomoże wam w zrozumieniu i zastosowaniu podstawowych zasad chirurgicznego leczenia złamań. Powinien on pomóc w lepszym leczeniu pacjentów i osiągnięciu waszego celu, jakim jest stanie się znakomitymi chirurgami urazowymi.