Anatomia zwierząt do kolorowania - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Anatomia zwierząt do kolorowania

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Cena: 73,40 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Anatomia zwierząt do kolorowania

  Autor: Purzyc-Orwaszer Halina

  Rok: 2023

  Format: 21.0x27.0cm

  Stron: 280

  ISBN: 9788367447638

  Anatomia zwierząt do kolorowania dla studentów zootechniki i techników weterynarii jest przystępnie napisanym podręcznikiem z zakresu anatomii zwierząt.
  W podręczniku omówiono m.in. budowę aparatu ruchu, narządów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych, układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, narządów zmysłów, skóry i jej wytworów, a odrębny rozdział poświecono anatomii ptaków. Treść uzupełnia ponad 300 rysunków, a także wiele schematów i tabele.
  Rysunki wraz z opisami odpowiadają treści zamieszczonej na sąsiedniej stronie, a możliwość ich pokolorowania ułatwia przyswajanie i utrwalanie zdobytej wiedzy. W książce za gatunek reprezentujący zwierzęta domowe przyjęto psa i następnie względem niego określono najważniejsze różnice w budowie anatomicznej, które występują u pozostałych gatunków zwierząt (koni, przeżuwaczy i świń). W przypadku anatomii ptaków, reprezentantem gatunku jest kura domowa.
  Podręcznik ten został napisany przez nauczyciela akademickiego z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z anatomii zwierząt. Jest do tej pory jedyną tego typu publikacją na rynku polskim przeznaczoną dla studentów zootechniki i uczniów techników weterynaryjnych.