Anatomia twarzy - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Anatomia twarzy

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medipage
 • Cena: 499,00 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Anatomia topograficzna i kliniczna twarzy

  Autor: Joel E. Pessa, Rod J. Rohrich; Ilustracje Amanda Yarberry Behr

  Rok: 2018

  Redaktor wydania polskiego: Bogdan Ciszek

  Stron:320

  ISBN: 978-83-65946-09-6

  Oprawa: Twarda

  Kiedy udoskonalamy techniki odmładzania i rekonstrukcji twarzy, opracowując mniej inwazyjne zabiegi z mniejszymi nacięciami i z większym przekonaniem stosując toksynę botulinową, wypełniacze i tkankę tłuszczową do modelowania twarzy, niezbędne jest pełne zrozumienie topografii twarzy każdego pacjenta w celu optymalnego określenia anatomicznych uwarunkowań zabiegów chirurgicznych, wypełniania przestrzeni  i zmiany kształtu.

  Kształt powierzchni jest wspólnym mianownikiem opisów towarzyszących obrazom każdej okolicy twarzy. Jest badany i analizowany. Książka zaczyna się od środkowej części czoła, kluczowego obszaru dla oceny wyrazu twarzy. Następnie autorzy zajmują się policzkiem, powiekami, nosem zewnętrznym, dołem skroniowym i okolicą „przeduszną”. Kończą  omówieniem warg i bródki. Świadomie położyli nacisk na pokazywanie, a nie na opowiadanie; obrazy więcej mówią o strukturach opisanych zwięźle w tekście.

  Książka jest przeznaczona dla lekarzy z różnych dziedzin, o różnym zaawansowaniu i umiejętnościach . Osobom szkolącym się dostarcza cennych informacji dla zrozumienia kluczowych zagadnień anatomicznych. Dla klinicystów, którzy zajmują się zmianą kształtu twarzy poprzez operację chirurgiczną i/lub wstrzyknięcia toksyn, wypełniaczy lub tłuszczu, szczególnie cenne będą wskazówki dotyczące bezpiecznego i skutecznego leczenia, sugerując techniki pozwalające osiągnąć pomyślny wynik