Anatomia prawidłowa człowieka Skawina kpl.1-8 Wyd. 2013 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Anatomia prawidłowa człowieka Skawina kpl.1-8 Wyd. 2013

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tytuł: Anatomia prawidłowa człowieka Skawina kpl.1-8

Autor: Jerzy Walocha, Andrzej Skawina

Wydanie: trzecie poprawione i uzupełnione

Komplet podręczników (tomy 1-8)

Nomenklatura w języku angielskim i łacinskim

rok: 2013

format: B5

oprawa: miękka

ISBN:9872345234

Nomenklatura w języku angielskim i łacinskim

Anatomia Prawidłowa Człowieka jest kontynuacją serii podręczników wydawanych pod redakcją prof. Andrzeja Skawiny. Autorzy, korzystając z wieloletnich tradycji dydaktycznych krakowskiej szkoły anatomicznej i opierając się na własnych przemyśleniach oraz doświadczeniu, starali się ująć najistotniejsze zagadnienia z zakresu anatomii człowieka w sposób przystępny, ułatwiający przyswajanie wiedzy.

Podręcznik został wzbogacony o mianownictwo anglojęzyczne zgodnie z wytycznymi zawartymi w Krajowych Ramach Kwalifikacyjnych.

Zachowano dotychczasowy układ opracowania i uzupełniono treść o nowe zagadnienia oraz poprawione ryciny.

Podręcznik jest adresowany głównie do studentów pierwszego roku studiów lekarskich i lekarsko-dentystycznych, a także kierunków paramedycznych. Będzie również pomocą na wyższych latach jako uzupełnienie wprowadzenia do nauk klinicznych oraz dla lekarzy praktyków w ich codziennej pracy.

Autorami poszczególnych rozdziałów Anatomii Prawidłowej Człowieka są pracownicy Katedry Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz zaproszeni specjaliści z jednostek nauk podstawowych i klinicznych UJ CM, a także innych polskich uczelni medycznych.