Anatomia i histogeneza roślin naczyniowych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Anatomia i histogeneza roślin naczyniowych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 89,00 złCena: 68,86 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Anatomia i histogeneza roślin naczyniowych

  Autor: Hejnowicz Zygmunt

  Wydanie: 3

  Rok: 2012

  Format: 17.0x24.0cm

  Stron: 980

  ISBN: 9788301169893

  Bardzo oczekiwane nowe wydanie podręcznika z zakresu budowy roślin naczyniowych (anatomia, histologia i morfologia) tym razem w jednym tomie!
  Autor ograniczył tematykę do organów wegetatywnych. Układ książki został zmieniony, a treść uwzględnia najnowsze osiągnięcia uzyskane metodami biologii molekularnej w badaniach roślin modelowych, ale przedstawia je na tle wyników z badań szerokiego spektrum roślin naczyniowych, otrzymanych metodami klasycznymi.

  W myśl podejścia Struktura i funkcja to jedno oraz Struktura powstaje w rozwoju autor omawia budowę i funkcje dojrzałych komórek, tkanek i organów oraz zasady ich wykształcania się. Strukturę rośliny i jej funkcjonowanie ujmuje tak jak zwykło się ujmować konstrukcję inżynierską, a nie opisowo, jak to zwykle czynią anatomowie, zaś strukturę i jej rozwój - tak jak to czyni fizjolog rozwoju i biolog molekularny. W dobie biologii molekularnej i systemów zintegrowanych konieczne jest połączenie ujęcia atomistycznego, eksponującego części składowe rośliny, z ujęciem organizmalnym, pokazującym, jak tkanka, organ czy roślina działają jako całość.

  Książka bogato ilustrowana.
  Publikacja przeznaczona dla studentów uczelni wyższych - uniwersytetów, akademii rolniczych, akademii i szkół licencjackich.