Analiza ustawienia parametrów i warunków pracy rozpylacza w aspekcie jakości opryskiwania upraw polowych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Analiza ustawienia parametrów i warunków pracy rozpylacza w aspekcie jakości opryskiwania upraw polowych

  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Tytuł: Analiza ustawienia parametrów i warunków pracy rozpylacza w aspekcie jakości opryskiwania upraw polowych

Autor: Szewczyk Antoni

Stron: 132

Rok: 2010

Oprawa: Miękka

ISBN: 978-83-7717-003-8

Głównym celem opryskiwania jest ochrona potencjalnego plonu. Będzie on tym skuteczniej osiagany, im lepsze będą parametry jakości opryskiwania. Przy ocenie zabiegu należy mieć na uwadze to, że proces nanoszenia cieczy użytkowej na opryskiwaną powierzchnię jest dość skomplikowany. Dokładne poznanie tego zjawiska przynieść może nieocenione korzyści w postaci zwiększenia efektywności zabiegu przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości emitowanych do środowiska pestycydów.
Zabieg opryskiwania jest wykonywany w zmieniających się warunkach, często bardzo nieprzyjajacych procesowi nanoszenia cieczy na opryskiwane obiekty. O wydajności zabiegu decyduje nie tylko ilość środka wypryskanego na daną powierzchnię, ale też jakość samego zabiegu, która uzależniona jest od warunków pracy oraz parametrów technicznych i technologicznych zastosowanych podczas opryskiwania. Jakosć zabiegu równoznaczna z wysoką skutecznością biologiczną, uzależniona jest również od równomierności naniesienia.