Algorytmy Pediatryczne Endokrynologia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Algorytmy Pediatryczne Endokrynologia

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medipage
 • Cena: 130,90 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Algorytmy Pediatryczne Endokrynologia

  Autor: Z. Hochberg

  Oprawa: Miękka

  ISBN: 9788365946997

  Data wydania: 2020

  Format: 210 x 295

  Ilość stron: 122

  Algorytmy umożliwiają logiczne, zwięzłe i kosztowo efektywne postępowanie medyczne, ukazując w przejrzysty sposób, krok po kroku, podejście oparte na wskazówkach z historii, badania fizykalnego i badań laboratoryjnych. Pozwalają uniknąć nadmiernych niepotrzebnych procedur i testów .
  Trzecie, poprawione wydanie Practical Algorithms in Pediatric Endocrinology dotyczy praktycznych problemów wzrastania i dojrzewania dziecka, chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego, różnicowania płciowego, a także zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej oraz metabolizmu węglowodanów.
  Przedstawiono algorytmy postępowania dla ponad pięćdziesięciu zagadnień klinicznych w postaci schematów i tabel dotyczących etiologii, diagnostyki i leczenia, zorientowanych na codzienną praktykę. Typowe oznaki, objawy kliniczne i nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych zostały sklasyfikowane i przedstawione tak, jak pojawiają się u badanego pacjenta.
  Książka jest skierowana do lekarzy ogólnych i pediatrów, w szczególności tych, którzy nie zajmują się na co dzień problemami endokrynologicznymi u dzieci, a także stażystów z zakresu endokrynologii i endokrynologii dziecięcej. Umożliwia zapoznanie się z klinicznym rozwiązywaniem problemów i ułatwia dokonywanie racjonalnych wyborów w obliczu dylematów klinicznych.