Algorytmy Pediatryczne Endokrynologia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Algorytmy Pediatryczne Endokrynologia

  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Wydawca: Medipage
  • Cena: 119,00 zł
  • Ilość:
    imgDARMOWA DOSTAWA
  • Poleć produkt
  • Tytuł: Algorytmy Pediatryczne Endokrynologia

    Autor: Z. Hochberg

    Oprawa: Miękka

    ISBN: 9788365946997

    Data wydania: 2020

    Format: 210 x 295

    Ilość stron: 122

    Algorytmy umożliwiają logiczne, zwięzłe i kosztowo efektywne postępowanie medyczne, ukazując w przejrzysty sposób, krok po kroku, podejście oparte na wskazówkach z historii, badania fizykalnego i badań laboratoryjnych. Pozwalają uniknąć nadmiernych niepotrzebnych procedur i testów .
    Trzecie, poprawione wydanie Practical Algorithms in Pediatric Endocrinology dotyczy praktycznych problemów wzrastania i dojrzewania dziecka, chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego, różnicowania płciowego, a także zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej oraz metabolizmu węglowodanów.
    Przedstawiono algorytmy postępowania dla ponad pięćdziesięciu zagadnień klinicznych w postaci schematów i tabel dotyczących etiologii, diagnostyki i leczenia, zorientowanych na codzienną praktykę. Typowe oznaki, objawy kliniczne i nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych zostały sklasyfikowane i przedstawione tak, jak pojawiają się u badanego pacjenta.
    Książka jest skierowana do lekarzy ogólnych i pediatrów, w szczególności tych, którzy nie zajmują się na co dzień problemami endokrynologicznymi u dzieci, a także stażystów z zakresu endokrynologii i endokrynologii dziecięcej. Umożliwia zapoznanie się z klinicznym rozwiązywaniem problemów i ułatwia dokonywanie racjonalnych wyborów w obliczu dylematów klinicznych.