Adobe Dreamweaver CS5/CS5 PL - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Adobe Dreamweaver CS5/CS5 PL

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Adobe Dreamweaver CS5/CS5 PL

Rok: 2011

Format: 16.0x23.0cm

Stron: 448

ISBN: 9788324629169

Sprawdzone materiały szkoleniowe prosto od ekspertów Adobe!

Naucz się tworzyć statyczne i dynamiczne strony WWW
Zobacz, jak wstawiać grafikę, tekst i animacje
Twórz rozbudowane, interaktywne aplikacje internetowe
Umieść stronę na serwerze i sprawnie nią zarządzaj

Pojawienie się Dreamweavera w 1997 roku było dla sieci prawdziwą rewolucją! Od tego momentu tworzenie profesjonalnych stron internetowych stało się dostępne dla wszystkich, nawet dla tych użytkowników, którzynie mają pojęcia o językach programowania i pisaniu kodu. Dreamweaver umożliwia bowiem projektowanie stron WWW w trybie graficznym, zapewniając jednak możliwość pełnej kontroli nad kodem źródłowym. Dzięki temu szybko i bez problemu (a co najważniejsze, samodzielnie) możesz dziś zbudować i skonfigurować w pełni funkcjonalną statyczną lub dynamiczną witrynę. Mało tego! Z tym programem możesz wzbogacać gotowe strony o grafikę, tekst i animacje, tworzyć interaktywne aplikacje internetowe oraz umieszczać na serwerze witryny WWW i sprawnie nimi zarządzać. A w najnowszej wersji znajdziesz także mocno ulepszone, zaktualizowane początkowe układy CSS, które jeszcze bardziej ułatwią Ci projektowanie stron i zapewnią pełną zgodność z sieciowymi standardami.

Dzięki tej książce opanowanie możliwości Dreamweavera nie sprawi Ci najmniejszych trudności. Ta zawierająca oryginalne materiały szkoleniowe Adobe książka ze znanej i bestsellerowej serii Oficjalny podręcznik obejmuje siedemnaście praktycznych lekcji obsługi programu, przejrzyste instrukcje krok po kroku i pliki umożliwiające sprawne wykonanie opisanych ćwiczeń.

Dzięki niej bez problemu zaczniesz poruszać się w przestrzeni roboczej programu, a także konfigurować i dostosowywać ją do realizowanych zadań. Błyskawicznie opanujesz podstawy języka HTML i CSS oraz najlepsze sposoby na tworzenie kodu za pomocą Dreamweavera. Dowiesz się, jak projektować makiety czy formularze i tworzyć szablony witryn internetowych, a potem zobaczysz, jak pracować z tekstem, listami, tabelami oraz elementami graficznymi. Już wkrótce zaczniesz samodzielnie projektować interaktywne i dynamiczne strony WWW, bez trudu umieszczać na nich animacje we Flashu oraz publikować gotowe serwisy w internecie. Ponadto każda z zawartych w podręczniku lekcji kończy się podsumowaniem umożliwiającym sprawdzenie i gruntowne utrwalenie umiejętności zdobytych w trakcie lektury.

Przed Tobą siedemnaście praktycznych lekcji tworzenia stron za pomocą Adobe Dreamweavera CS5:

Lekcja 1. Dostosowanie przestrzeni roboczej
Lekcja 2. Podstawy języka HTML
Lekcja 3. Podstawy CSS
Lekcja 4. Wstęp do programu Dreamweaver CS5
Lekcja 5. Projektowanie makiet
Lekcja 6. Kaskadowe arkusze stylów (CSS)
Lekcja 7. Tworzenie szablonów
Lekcja 8. Praca z tekstem, listami i tabelami
Lekcja 9. Elementy graficzne
Lekcja 10. Nawigacja
Lekcja 11. Projektowanie interaktywnych stron WWW
Lekcja 12. Praca z obiektami programu Flash
Lekcja 13. Projektowanie formularzy
Lekcja 14. Praca z danymi online
Lekcja 15. Tworzenie dynamicznych stron WWW
Lekcja 16. Praca z kodem
Lekcja 17. Publikowanie strony w internecie

Opanuj Dreamweavera CS5 — poznaj najszybszy sposób na stworzenie własnej, profesjonalnej strony internetowej!