ADHD. Wybrane zagadnienia diagnozy i terapii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

ADHD. Wybrane zagadnienia diagnozy i terapii

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Continuo
 • Cena: 53,90 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: ADHD. Wybrane zagadnienia diagnozy i terapii

  Autor: Kasper Sipowicz, Andrzej Witusik, Tadeusz Pietras

  Stron: 212

  Oprawa: miękka

  Rok: 2019

  ISBN: 978-83-62182-73-2

  Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców: dla lekarzy, lekarzy psychiatrów, lekarzy pediatrów, pielęgniarek psychiatrycznych, pedagogów specjalnych, pedagogów szkolnych, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracowników poradni zdrowia psychicznego, psychologów oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

  ***

  Jest to dzieło będące efektem współdziałania specjalistów z różnych dziedzin, co samo w sobie stanowi odzwierciedlenie złożoności problemu – choć autorzy skromnie zaznaczyli w tytule, że recenzowana praca dotyczy tylko wybranych zagadnień diagnozy i terapii. Jednak sposób prezentacji treści i ich dobór daje wgląd w szereg zagadnień wykraczających poza ramy sensu stricto diagnozy i terapii. Zarazem w bogactwie prezentowanych problemów zachowany jest logiczny ład, a treści są podporządkowane tytułowi. Sposób ich prezentacji daje klarowną wykładnię wiedzy posiadającej wysokie walory poznawcze, odznaczającej się starannością doboru analizowanych problemów skomponowanych z kliniczną wręcz precyzją z zachowaniem dyscypliny językowej. Każde słowo jest istotne, wyważone. Wywód jest pełny, ale zarazem oszczędny, co zwiększa jego siłę ekspresji.

  Monografia jest godna polecenia dla wszystkich osób zainteresowanych kwestiami zaburzeń rozwojowych. Z powodzeniem można ją spożytkowywać jako podręcznik do kształcenia studentów studiów I, II stopnia i słuchaczy studiów podyplomowych przygotowujących się do pracy z dziećmi, młodzieżą i z dorosłymi.

  Z recenzji dr hab. Hanny Żuraw, prof. UPH w Siedlcach