ABC Twoich emocji poradnik wydanie 2023 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

ABC Twoich emocji poradnik wydanie 2023

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wulkan
 • Cena: 79,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: ABC twoich emocji - 2023

  Autor: Maxie C. Maultsby Jr., Mariusz Wirga, Michael DeBernardi, 

  Format 20,5 x 25,5 cm

  Stron: 328 

  Rok: 2023

  ISBN:9788396303776

  NOWE, TRZECIE WYDANIE ABC TWOICH EMOCJI

  Trzecie rozszerzone polskie wydanie książki jest wzbogacone o pięćdziesięciostronicowy rozdział, nowe dodatki, technikę podejmowania decyzji, zdrowy BZiK (Bilans Zysków i Kosztów – podejmowanie decyzji, rozważanie opcji wyboru i rozwiązywanie problemów zgodne z RTZ), a w treści pozostałych rozdziałów zostały poczynione niewielkie uaktualnienia. Choć główny autor książki – amerykański profesor psychiatrii Uniwersytetu Howarda w Waszyngtonie – Maxie M. Maultsby – zmarł niedawno – książka żyje i jest rozszerzana przez jego współpracowników – Mariusza Wirgę i Michaela De Bernardiego.

  O CZYM JEST KSIĄŻKA „ABC TWOICH EMOCJI”?

  Książka pomaga zrozumieć, w jaki sposób emocje wpływają na człowieka – oraz to, że może też być odwrotnie. Co jest w niej najciekawsze? Jak odkrywać myśli, które są dla nas niezdrowe, szkodzą nam, niszczą nasze relacje, które są dla nas jak trucizna. Jak radzić sobie z nimi.

  O CZYM JEST NOWY ROZDZIAŁ?

  W nowym rozdziale autorzy objaśniają ewolucyjne predyspozycje do powstawania i odczuwania emocji, piszą, jakie korzyści z nich mamy, jakie funkcje spełniają oraz jaki jest ich związek z wartościami, które są dla nas ważne. Piszą o doświadczaniu emocji, o uświadamianiu sobie, czemu się pojawiły oraz z jakich twoich postaw i wyznawanych przez ciebie wartości wypływają. Dzięki zrozumieniu tych źródeł emocji będziemy mogli postępować w sposób, który sprzyja realizacji naszych wartości. Nie oddala nas od nich, lecz przybliża – a tego przecież chcemy w życiu.

  DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

  Wydana przez nas książka ABC twoich emocji adresowana jest do nie tylko tych, którzy mają problemy ze skutkami swoich emocji, nie tylko do chorych na groźne lub przewlekłe choroby, ale także do osób, które spotykają się z deprecjonowaniem własnej wartości lub pracują w branżach, w których codziennością jest kierowana wobec nich (wywołująca emocje) agresja – w policji, służbie zdrowia, opiece społecznej, sporcie, polityce, mediach.

  AUTORZY

  Maxie C. Maultsby, psychiatra, profesor Uniwersytetu Howarda w Waszyngtonie; Mariusz Wirga, psychiatra i onkolog (Todd Cancer Institute, Long Beach, Kalifornia); Michael DeBernardi, psycholog, wykładowca University of New Mexico (Albuquerque). Książka nie jest tanim poradnikiem, który zawiera puste obietnice. To poważna, napisana przez doświadczonych lekarzy pomoc (lub samopomoc) terapeutyczna.