33 czytanki o komunikacji, czyli jak być dobrym lekarzem i nie zwariować - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

33 czytanki o komunikacji, czyli jak być dobrym lekarzem i nie zwariować

  • Dostępność: Brak

Tytuł: 33 czytanki o komunikacji, czyli jak być dobrym lekarzem i nie zwariować

Autor: Sobierajski Tomasz

Wydanie: 2

Rok: 2015

Format: 17.0x25.0cm

Stron: 176

ISBN: 9788374304375

",33 czytanki o komunikacji, czyli jak być dobrym lekarzem i nie zwariować", to napisane z werwą, swadą, humorem i dystansem do otaczających nas problemów historie z codziennego życia lekarzy i pacjentów, pozwalające szerzej spojrzeć na kontekst komunikacji lekarz-pacjent. Autor, wczuwając się w stany i bolączki lekarzy, pokazuje, jak reagować w sytuacjach trudnych, konfliktowych, niejednoznacznych. Zmieniając perspektywę widzenia, dzięki znakomitej narracji sprawia, że to, co smutne, zaczynamy postrzegać jako wesołe, a to, co beznadziejne, staje się nagle możliwe do rozwiązania. Autor nie ukrywa swojej sympatii do lekarzy i szacunku do ich ciężkiej pracy, niejednokrotnie stając w ich obronie.
Książka kierowana jest nie tylko dla lekarzy różnych specjalności, lecz także dla środowiska pielęgniarskiego, farmaceutów i studentów kierunków medycznych oraz dla tych wszystkich, którzy chcą spojrzeć na pracę lekarza z innej niż pozycja pacjenta perspektywy i zrozumieć to, że lekarz też jest człowiekiem.