20 lat rzeczywistości poradzieckiej Spojrzenie socjologiczne - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

20 lat rzeczywistości poradzieckiej Spojrzenie socjologiczne

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
 • Stara Cena: 55,00 złCena: 47,44 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: 20 lat rzeczywistości poradzieckiej Spojrzenie socjologiczne

  Wydanie: 1

  Rok: 2012

  Format: 17.0x24.0cm

  Stron: 424

  ISBN: 9788323509998

  Książka jest interesującym i bogatym empirycznie i teoretycznie opracowaniem dotyczącym zmian społecznych zachodzących w społeczeństwach proradzieckich, a zwłaszcza w społeczeństwie rosyjskich i narodach syberyjskich.
  Zawarte w niej artykuły podejmują ważne kwestie poszukiwania swojej tożsamości i miejsca w ogromnej ",przestrzeni", powstałej po rozpadzie ZSRR. Autorzy próbują odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. postaw wobec zróżnicowań etnicznych i kulturowych tych społeczeństw, poszukiwań i budowy ich odrębności kulturowo-etnicznej za pomocą zarówno ",tradycyjnych", metod (takich jak pamięć genealogiczna lub odwołań do tradycyjnych kultów religijnych), jak i nowoczesnych środków, związanych z polityką i tworzeniem miejsc pamięci.
  Analizowane procesy, zwłaszcza próby tworzenia własnych narracji o przeszłości lub jej zawłaszczania - jak piszą autorzy - nie są łatwe i toczą się zazwyczaj w sytuacji napięć i sporów.
  Ważną częścią tej książki są opracowania na temat Polaków w krajach byłego ZSRR, analizy prób odnowienia pełnego życia narodowego oraz trudnych (i czasami zaskakujących) wyzwań związanych z trudami przyjazdu do kraju przodków.