15 cudów świata - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

15 cudów świata

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Siedmioróg
 • Cena: 12,98 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: 15 cudów świata

  Autor: Kersaint Anne

  Wydanie: 1

  Rok: 2015

  Format: 28.0x24.0cm

  Stron: 52

  ISBN: 9788377913697

  – Jak to? – zapytała Ciotka Szarlotka. – Nie słyszeliście nigdy o siedmiu cudach świata? W dawnych czasach, nazywanych starożytnością, kiedy nie było ani telewizji, ani radia, ani internetu, wiadomości też krążyły po świecie. Dzięki opowieściom jakiegoś kupca, pielgrzyma lub podróżnika niemal wszyscy starożytni Grecy i Rzymianie wiedzieli o wspaniałych budowlach wznoszonych w znanym im świecie, którego centrum stanowiło Morze Śródziemne. Z czasem powstała lista siedmiu najwspanialszych osiągnięć ludzkiej sztuki i przemyślności: lista siedmiu cudów świata.
  – Mamy więc cel naszej kolejnej wyprawy! Czym prędzej wyruszmy znów w drogę! – zawołał Jerzy Bajkierzy. Henryczek Historyczek, który ani na chwilę nie przestawał buszować w internecie, podniósł wzrok znad swojego tabletu.
  – Niesamowite – powiedział – w 2007 roku ogłoszono nową listę: cudów świata nowożytnego, wzniesionych dużo później. Znalazło się na niej 21 miejsc na pięciu kontynentach.
  – A zatem które budowle wybierzecie? – zaciekawiła się Ciotka Szarlotka.
  – Możemy zwiedzić osiem miejsc – zaproponował Henryczek. – Będą to: wieża Eiffla w Paryżu, Stonehenge w Anglii, Wielki Mur w Chinach, Bazylika św. Piotra w Rzymie, Hagia Sophia w Stambule, Tadż Mahal w Indiach, Koloseum w Rzymie i Timbuktu w Afryce.
  – Komu w drogę, temu czas! Ruszamy śladami cudów świata, starożytnego i nowożytnego! – zawołała podekscytowana Panna Kolorowanka. – Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczymy je na własne oczy!
  Tak oto troje małych przyjaciół udało się w niezwykłą podróż, o której opowiada ta książka.
  Książka powstała z myślą zarówno o dzieciach, jak i o ich rodzicach - aby zachęcić jednych i drugich do wspólnej zabawy.