101 ćwiczeń na ujeżdżalni - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

101 ćwiczeń na ujeżdżalni

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Galaktyka
 • Stara Cena: 54,90 złCena: 32,94 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: 101 ćwiczeń na ujeżdżalni

  Autor: HILL CHERRY

  Strony: 224

  Format: 210 x 280

  Oprawa: Miękka

  ISBN: 978-83-7579-057-3

  Rok: 2008r., dodruk 14.01.2016r.

  Ćwiczenia odpowiednie zarówno dla jeźdźców jeżdżących w stylu angielskim, jak i dla amatorów westernu – są ułożone według wzrastającego stopnia trudności, od prostych, podstawowych elementów, takich jak step i kłus roboczy, do bardziej zaawansowanych: „dwa kwadraty” i „lotna zmiana nogi w galopie”. Cherry Hill prezentuje znane, klasyczne ćwiczenia obok własnych oryginalnych pomysłów, dając każdemu szeroki wybór użytecznych programów do pracy. Książka ta jest także cennym podręcznikiem dla trenerów i instruktorów, szukających nowych metod nauczania.

  Przykładowe ćwiczenia:
  * Galop zebrany,
  * Długa i niska rama,
  * Rozluźnienie,
  * Koło i ustępowanie od łydki,
  * Kłus – zatrzymanie – cofanie – stęp,
  * Zygzak w ciągu,
  * Długa serpentyna,
  * Rollback,
  * Spirala,
  * Ósemka.

  Marzeniem każdego, kto pragnie doskonalić swoje umiejętności jeździeckie, jest praca z trenerem. Niewielu jednak stać na „osobistego trenera”, a i dostęp do trenerów – prawdziwych fachowców nie jest łatwy. Każdy potrzebujący pomocy w szkoleniu może jednak skorzystać z książek, które – wprawdzie nie w stu procentach – a w wielu sytuacjach mogą zastąpić trenera. Takimi książkami są podręczniki z serii 101 ćwiczeń. Mają państwo w rękach kolejną, godną polecenia książkę z tej serii.
  Wojciech Mickunas

  101 ćwiczeń na ujeżdżalni to doskonała książka dla jeźdźców, którzy chcą poprawić umiejętności swoje i swoich koni. Została napisana z myślą zarówno tych, którzy uprawiają jeździectwo nazywane klasycznym, jak i o tych, którzy jeżdżą w stylu western. Podobnie jak pozostałe książki z serii 101 ćwiczeń, jest to propozycja przystępna, praktyczna i godna polecenia.
  Miesięcznik „Świat koni”