100 wyjątkowych miejsc - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

100 wyjątkowych miejsc

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Zielona Sowa

Tytuł: 100 wyjątkowych miejsc

Rok: 2013

Format: 30.0x30.0cm

Stron: 290

ISBN: 9788376234007

Książka „100 wyjątkowych miejsc. Zobacz, zanim znikną” ma ważną misję – przypominać nam o tym, co możemy stracić za kilka pokoleń, a czasem już za kilka lat.

100 niesamowitych zdjęć autorstwa światowej klasy fotografików zabierze nas w podróż dookoła świata.

Fotografie ukazują wyjątkowe piękno przyrody w najodleglejszych zakątkach Ziemi.
Niestety istnienie tych miejsc jest bezpośrednio zagrożone, dlatego znalazły się one w raporcie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ, którego twórcom przyznano Pokojową Nagrodę Nobla. Ta książka to nie tylko piękny album. Zawiera ona wypowiedzi ekspertów, a także znanych osób,
które mówią, w jaki sposób zmiany klimatu dotykają ich samych. O tym, jak zatrzymać niebezpieczne zmiany, piszą m.in.: aktorka Connie Nielsen, lider zespołu Eurythmics Dave Stewart, na co dzień zajmujący się klimatem Tomasz Zubilewicz oraz Jarosław Kret, a także podróżnik i polarnik Marek Kamiński.
Na szczęście na liście 100 najbardziej zagrożonych zmianami klimatycznymi miejsc na świecie nie ma Polski. Nie oznacza to jednak, że możemy spać spokojnie, bo nie mamy się o co martwić.
Musimy pamiętać, że takie miejsca jak Tatry, Żuławy Wiślane, Półwysep Helski czy Gdańsk także wymagają naszej szczególnej troski.