10 lat leczenia biologicznego chorób reumatycznych w Polsce - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

10 lat leczenia biologicznego chorób reumatycznych w Polsce

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Termedia
 • Stara Cena: 99,00 złCena: 89,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: 10 lat leczenia biologicznego chorób reumatycznych w Polsce

  Redaktor naukowy: Sławomir Jeka, prof. UMK

  Format: B5

  Oprawa: miękka

  Rok wydania: 2017

  ISBN: 978-83-7988-206-9

  Inspiracją książki Dziesięć lat leczenia biologicznego chorób reumatycznych w Polsce pod red. Sławomira Jeki była konferencja pod tym samym tytułem, która odbyła się w listopadzie 2016 r. Jej współautorami są wybitni specjaliści w zakresie reumatologii z całego kraju. 
  Książka została podzielona na dwie części. Pierwsza, przeznaczona dla reumatologów, poświęcona jest m.in. przyszłości leczenia reumatologicznego. Znalazły się tu także takie rozdziały, jak: Nowe oblicza reumatologii, Socjoekonomia chorób reumatycznych, Nakłady finansowe na leczenie biologiczne chorób reumatycznych przez ostatnie 10 lat, Personalizacja w leczeniu chorób reumatycznych, Co nowego w młodzieńczym idiopatycznym zapaleniu stawów? Specjaliści z Danii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Czech i Szwecji opisali sytuację w krajach europejskich.
  Część druga książki składa się z rozdziałów napisach przez reumatologów, którzy współtworzyli sesje przygotowane dla lekarzy rodzinnych. Ich tematyka obejmuje podstawy leczenia biologicznego, diagnostykę wczesnego zapalenia stawów i spondyloartropatii zapalnych. Zaprezentowano także tak istotne i interdyscyplinarne schorzenia, jak zespół antyfosfolipidowy i twardzina układowa. Czytelnik znajdzie w książce również kompendium wiedzy na temat aspektów prawnych w praktyce reumatologa i lekarza rodzinnego, wytyczne do stosowania metotreksatu i wskazania do rehabilitacji oraz aktualne zalecenia dotyczące leczenia bólu w chorobach reumatycznych.